Порядок створення муралів на будівлях і спорудах у місті затвердили під час засідання Київради.

Нові правила визначають не лише механізм нанесення муралів, а також їх утримання, збереження, демонтаж і процедуру ухвалення рішень. Для розгляду створять окрему комісію з питань погодження ескізів і локацій розміщення монументальних розписів у Києві. Вона буде складатися з 11 людей: пʼяти представників міської влади й шести «незалежних експертів». 

Під час ухвалення рішень вони будуть враховувати мету й концепцію, актуальність і соціальний вплив, обґрунтування вибору локації, наявність погодження з місцевою громадою, а також «гармонійну інтеграцію в урбаністичний контекст». 

Згідно з новим порядком у місті також не можна створювати мурали на фасадах об’єктів культурної спадщини, розписи, що містять інформацію або контент, заборонений законодавством, і рекламу.

   

Що не так із муралами в Києві? І що відрізняє «хороший» мурал від «поганого»? Ми розбиралися разом з арткураторкою, художницями й депутаткою Київради.

Також ми проводили «Тиждень муралів» на The Village Україна. За версією читачів, зібрали найбільш вдалі мурали Києва й невдалі роботи теж. У результаті обговорили з експертами результати голосування й зʼясували, про що вони свідчать.

Обкладинка: Вероніка Масенко