У сквері на Галицькій площі облаштували парклет. Що з ним не так – активісти
Парклет встановили в сквері біля Цирку на Галицькій площі (раніше – площа Перемоги).
Парклет – це продовження тротуару у вигляді спеціальної конструкції для сидіння. Зазвичай їх облаштовують на узбіччі вулиць замість паркомісць, щоб звільнити тротуари від автомобілів.
Конструкцію встановили на території за зупинкою громадського транспорту в невеликому сквері. «Це не проїжджа частина, не парковка. Отже, будь-які конструкції на цьому місці не можна називати парклетами», – кажуть активісти.
У сквері встановили тримачі для милиць, однак не забезпечили безбар’єрний вхід. Активісти зазначають, що пісок, поламана плитка, каналізаційний люк і стовп заважають для вільного проходу.
На парклетах висадили дерева в кадках, які «виконують суто декоративну функцію». Активісти зазначили, що в сквері можна було висадити багаторічні дерева або посадити в’юнкі рослини на конструкцію-каркас. Також можна було б встановили рамку для розпилювання води.
Парклети – публічні простори з вуличними меблями й озелененням, почали облаштовувати в Києві в травні 2024 року. Так хочуть «забезпечити більше місць для відпочинку й повернути тротуари пішоходам», пояснювали в КМДА. Окрім того, їх мають облаштовувати з дотриманням вимог безбарʼєрності.
У травні парклет встановили біля метро «Політехнічний інститут». Конструкцію встановили в незатіненому місці «в зоні, яка й до цього належала пішоходам». Активісти зазначили, що таке місце варто називати «просто лавкою».
фото й обкладинка: NE:Urban