Це європейські політики, які мають найбільшу харизму за версією Politico (або навпаки)
Видання Politico опублікувало рейтинг найбільш харизматичних політиків після того, як Оксфордський словник назвав словом року rizz (сленговий варіант харизми).
«Перш ніж ви почнете писати свої листи з гнівними словами, прояснимо: іноді хороша ризма трапляється з поганими людьми, і високий бал на нашому rizz-oметрі не означає схвалення», – попереджають укладачі рейтингу.
Президент Франції Емманюель Макрон
Видання зазначає: було «щось у його зухвалій усмішці й центристському популізмі», допоки у 2018 році Макрон «не підлетів занадто близько до Сонця». Тоді школяр звернувся до нього як до «Ману», у відповідь Макрон попросив його називати «містером президентом».
Канцлер Німеччини Олаф Шольц
«Важко знайти політика з меншою популярністю, ніж канцлер Німеччини», – іронізує видання. Харизму Шольца порівнюють із харизмою дипломованого бухгалтера, який хмуриться над податковою декларацією, і з каменем, на якому намалювали обличчя.
Президент України Володимир Зеленський
У Politico згадують афоризми, промови й хоробрість українського президента, а також його «солодкі танцювальні рухи» під час участі в «Танцях із зірками». «Зеленський був знаменитістю до того, як став президентом України, і це видно», – коментує видання.
Прем’єр-міністерка Італії Джорджія Мелоні
Їй пригадують любов до «Володаря перснів» (Мелоні відвідувала фестиваль Camp Hobbit і співала разом з ультраправою фолькгрупою Compagnia dell'Anello, названою на честь «Братства Персня»). У листопаді італійській прем’єр-міністерці зателефонували російські пранкери, один із яких видав себе за африканського політика.
Експрем’єр-міністр Великої Британії Боріс Джонсон
Видання іронізує над його повним іменем Александер Боорис де Феффел-Джонсон, а також називає Джонсона незграбним і соромливим. Не обійшлося без згадки про підтримку України.
Голова Європейського парламенту Роберта Мецола
Мецолу порівнюють із президенткою Єврокомісії Урсулою фон дер Ляєн, яку згадують у контексті «кампанії проти вовків» (вовк убив її улюблену поні, і після цього президентка закликала переглянути статус захисту вовка) і «софагейту» (у 2021 році на зустрічі чиновників ЄС із президентом Туреччини для неї не знайшлося стільця, тому Урсулі фон дер Ляєн довелося сісти на диван (софу). Президентка Єврокомісії вважає: якби вона була чоловіком, то такого не сталося б).
Президент Росії Володимир Путін
Вести безпричинну й жорстоку війну проти своїх сусідів, дружити з лідерами Північної Кореї й Ірану, а також оприлюднювати постановочні фото, де полюєш без сорочки й верхи на конях – це не харизматично, кажуть у виданні, і додають, що Путін – той, «з ким би вони найменше хотіли випити чашку чаю або келих пива».
Напередодні американський журнал Time оголосив шортліст претендентів на звання «Людина року». До списку, зокрема, ввійшли президент РФ Володимир Путін й очільник КНР Сі Цзіньпін.