Забудовник привласнив ділянку на Рейтарській, де розбирає історичну будівлю. Як запобігти
Активісти пам'яткоохоронного хабу «Цегла» збирають підписи під зверненням до Генпрокурора щодо незаконного будівництва на вулиці Рейтарській, 37, де розбирають 130-річний будинок.
Забудовник, компанія «Нест», привласнила земельну ділянку, на якій розташована історична будівля. Щобільше, ця ділянка є пам’яткою археології національного значення «Культурний шар «Міста Ярослава» 11–13 століть», кажуть активісти.
У вересні забудовник продовжив розбирати історичну будівлю, попри відкрите кримінальне провадження. Фото: «Цегла»
Активісти закликають відкрити кримінальне провадження за фактом незаконної приватизації пам’ятки археології. Офіс генпрокурора просять стати на захист державних інтересів у суді й вимагати скасування договору про продаж ділянки.
Підписати звернення можна за цим посиланням.
Будівля з флігелем на Рейтарській, 37, має 130-річну історію. Це був будинок Київської повітової земської управи, де жив громадський діяч і письменник Микола Шаповал. У радянські часи там був розташований гідромеліоративний інститут.
Сучасний вигляд будівлі. Фото: Wikimedia
У травні 2023-го компанія «Нест» почала зносити історичний флігель, розташований у дворі за адресою вулиця Рейтарська, 37-А. У департаменті культурної спадщини КМДА запевнили, що проєкт знесення не погоджували. Після розголосу ЗМІ і втручання поліції, яка відкрила проти забудовника кримінальне провадження, демонтаж історичної будівлі вдалося на певний час зупинити. Після цього незаконні роботи, попри відкрите кримінальне провадження, поновлювали двічі. Востаннє їх зупинили на початку вересня 2023-го.
«Нест» збирається звести замість будівлі бізнес-центр. Для цього хочуть знести фасадну будівлю пам’ятки й дворовий флігель, залишивши тільки одну стіну, кажуть активісти. Девелопер натомість запевняє, що будівлі хочуть «повернути їй первозданний вигляд» і водночас «зміцнити її сучасними конструктивними рішеннями».
Зображення: «Нест» | NV
Дозволи на будівництво дали Мінкульт і департамент охорони культурної спадщини КМДА, заявляє забудовник. Роботи планують завершити в другій половині 2025 року.