Наказ про реорганізацію «Довженко-Центру» втратив чинність – Держкіно
Наказ про реорганізацію «Довженко-Центру» втратив чинність, ідеться в заяві Держкіно. Таке рішення агенція ухвалила 28 червня.
Зокрема, у наказі були встановлені певні строки, які вже спливли. Крім того, деякі дії наказу були розраховані на персональне застосування та втратили актуальність через кадрові зміни, пояснили в Держкіно.
Рішення про визнання наказу недійсним ухвалили також з огляду на створення Державного фонду фільмів, заплановане на 2023 рік, кажуть в агентстві.
У Господарському райсуді Києва 29 червня Держкіно подало клопотання про закриття справи щодо «Довженко-Центру», обґрунтовуючи це тим, що скінчилися строки виконання наказу про реорганізацію, пише «Суспільне».
Гендиректорка «Довженко-Центру» Олена Гончарук зазначила, що клопотання нічого не змінить, бо «найімовірніше, на столі лежить уже новий наказ» про реорганізацію, відзначає видання.
Наступне засідання у справі призначили на 11 липня.
Цей матеріал підготували за підтримки наших читачів
«Довженко-Центр» – найбільший кіноархів України. У структурі центру також діють фільмофонд, Музей кіно, видавництво, книгарня, простір «Сцена 6», кінолекторій і єдина в Україні кінокопіювальна лабораторія з цілісним плівково-цифровим циклом.
У 2022 році «Довженко-Центр» перейшов в підпорядкування Держкіно (попри те, що в центрі просили цього не робити). До цього, від моменту створення в 1994-му, центр підпорядковувався Міністерству культури.
Улітку 2022 року Держкіно видало наказ про реорганізацію «Довженко-Центру». У самому «Довженко-Центрі» коментували, що це де-факто означає ліквідацію національного кіноархіву. У Держкіно заявили, що центр є лише зберігачем фільмофонду, а не самим фільмофондом, а наказ не передбачає ліквідацію центру, а «лише його реорганізацію». Держкіно також збиралося виділити зі складу центру нове державне підприємство «Українська анімаційна студія».
2 листопада 2022 року Держкіно призначило тимчасового в.о. генерального директора «Довженко-центру» Юлію Каждан, а Олену Гончарук відсторонило від її посади за «неналежне виконання обовʼязків». У «Довженко-Центрі» назвали такі дії «рейдерським захопленням» і заявили, що чинитимуть спротив наказам і діям, які несуть загрозу цілісності інституції.
У середині листопада, після обшуків поліції та спротиву громадськості, Держкіно призупинило реорганізацію «Довженко-Центру», а пізніше оголосило конкурс на посаду керівника «Довженко-Центру» наприкінці грудня 2022 року.
Олена Гончарук, яка в лютому перемогла в конкурсі на посаду генеральної директорки «Довженко-Центру», подала до суду на Держкіно з вимогою укласти з нею контракт.
Читайте «Нормальні новини» в телеграмі