Атмосферне явище, схоже на полярне сяйво, помітили на півночі, заході й центрі України
Атмосферне явище, схоже на полярне сяйво, помітили в північних, західних і центральних регіонах України ввечері 23 квітня.
Північне сяйво над Чорнобилем pic.twitter.com/4JFgHsHjR1
— Слава українському Криму (@nvAiOL22V3rq6oG) April 23, 2023
На світлинах користувачів соцмереж видно, що небо забарвлене в яскраво-рожевий і зелений кольори. Це явище спостерігали в Київській, Львівській, Чернігівській, Черкаській, Рівненській, Хмельницькій, Львівській областях і на Волині. Воно тривало після 22:00 протягом кількох хвилин.
Північне сяйво в Івано-Франковому на Львівщині. Зафіксовано о 22:04. Тривало 4 хвилини лише.
Відео: boikokyrylo pic.twitter.com/QzlJLsuvBS
— Так люблю той Львів ?? (@lviv1256) April 23, 2023
За даними компанії Space Weather Live, яка займається моніторингом полярного сяйва й космічної погоди, таке атмосферне явище може бути наслідком сильного геомагнітного шторму, який відбувся 23 квітня.
> В небі над Київщиною знову незвичне сяйво pic.twitter.com/Ea4924Gfsu
— пан öфіційний твітôр Спро́тїву́ (@morgensterenko) April 23, 2023
Цей матеріал підготували за підтримки наших читачів
Полярне, або північне сяйво – це атмосферне оптичне явище, яке з’являється тоді, коли верхні шари атмосфери Землі починають світитися через взаємодію магнітосфери планети із зарядженими частинками сонячного вітру (потік протонів і нейтронів).
Зазвичай північне сяйво спостерігають у Норвегії, Фінляндії, Швеції, Ісландії, Гренландії, Канаді, США, Шотландії, тобто на відстані відстані 20–35° від магнітних полюсів Землі одночасно на всіх довготах, але з різною інтенсивністю. Київ розташований на широті 50°.
Читайте «Нормальні новини» в телеграмі