США збираються сприяти експорту українського застосунку «Дія» в інші країни, пише американське видання Axios із посиланням на очільницю USAID Саманту Пауер.

За словами Пауер, Україна готова поділитися своїм підходом і технологіями з іншими державами. USAID братиме участь у переговорах про використання «Дії» як шаблону для створення подібних сервісів в інших країнах.

Обговорення з кількома країнами й потенційними партнерами з приватного сектору вже відбуваються на Всесвітньому економічному форумі в Давосі, де присутній міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.  

У межах проєкту співпрацюватимуть лише з демократичними країнами й реформаторами, які «цінують прозорість і борються з корупцією», сказала Пауер. Зокрема, інтерес до «Дії» вже висловив уряд Молдови. Також планують запропонувати спіпрацю країнам Глобального Півдня.

USAID уже виділила 650 тисяч доларів на проведення техніко-економічних обґрунтувань у країнах, які висловили інтерес до проєкту.

UPD. В Естонії вже розробили аналог «Дії» – застосунок mRiik, повідомили в Мінцифри. Його представили на Всесвітньому економічному форумі. Команда «Дії» поділилася з естонськими колегами кодом застосунку й підходами до UX/UI дизайну. Із лютого mRiik буде доступний для тестувальників, а повноцінний запуск запланований на середину 2023 року.

USAID фінансово долучалася до розроблення «Дії» й фінансувала поліпшення безпеки застосунку, а також виділила 8,5 мільйона доларів на розширення сервісів під час війни, розповіла Пауер.

Цей матеріал підготували за підтримки наших читачів


«Дія» – це концепція «держави в смартфоні», де всі документи й державні послуги об’єднані в одному електронному сервісі. Проєкт із 2019 року розвиває Міністерство цифрової трансформації.

У 2022-му застосунок «Дія» обігнав за популярністю Facebook та Instagram серед українських користувачів. Наразі «Дією» користуються 84% власників смартфонів Android віком від 16 до 55 років.


Редакція The Village Україна спілкувалася з керівником з розвитку електронних послуг Мінцифри Мстиславом Баніком. Він розповів нам про те, як працює міністерство під час війни, про IT Army of Ukraine і нові сервіси «Дії» на зразок «єДокумент» і «єВорог», які створили після повномасштабного вторгнення.

 Читайте «Нормальні новини» в телеграмі