Український супутник із групи EOS SAT, який будуть застосовувати для моніторингу в галузях сільського й лісового господарства, вийшов на орбіту.

Це перший із семи космічних апаратів, які компанія Полякова планує вивести на орбіту до 2025 року. Супутник доставили за допомогою ракети-носія Falcon 9 компанії SpaceX.

Апарат оснащений двома високоточними камерами DragonEye українсько-південноафриканської компанії, що виробляє космічну оптику Dragonfly Aerospace. Двигун супутника розробила українська компанія SETS (Space Electric Thruster Systems), а компанія Flight Control Propulsion забезпечила 3-D друк деталей і виготовлення елементів корпусу.

Супутник може відстежувати від одного мільйона квадратних кілометрів щодня, використовуючи 11 агроорієнтованих діапазонів. У компанії очікують, що він допоможе агробізнесам контролювати ріст культур і виявляти спеку, холод, нестачу води, поширення бур’янів, напади шкідників й інші проблеми, що загрожують посівам. Таким способом компанії можуть зменшити використання палива, позбутися додаткових перевірок полів, керувати зрошенням тощо.

Також очікують, що другий і наступні супутники EOS SAT вийдуть на орбіту протягом 2023–2024 років, а у 2025 року група супутників має досягти запланованої функціональності й відстежувати площі до 12 мільйонів кілометрів щодня.

Цей матеріал підготували за підтримки наших читачів


На орбіту також вивели інший наносупутник українського виробництва. Це PolyITAN-HP-30, який створили до 30-річчя незалежності України науковці Київського політехнічного інституту імені Ігоря Сікорського.


У лютому 2022 року український підприємець і власник Firefly Aerospace Максим Поляков продав свою частку компанії за 1 долар через тиск регуляторів США. Ця компанія була створена на основі американської Firefly Space Systems, яку у 2017 році викупив і перезапустив, врятувавши від банкрутства, український бізнесмен Максим Поляков.

 Читайте «Нормальні новини» в телеграмі