Систему моніторингу повітря в Києві розширили. Нові високоточні (референтні) пункти з’явилися у Святошинському й Голосіївському районах, повідомив заступник голови КМДА Петро Пантелеєв.

Ці пункти розташовані за адресами проспект Перемоги, 97, і вулиця Китаївська, 22. На таких пунктах автоматично вимірюють пил у трьох фракціях, оксиди азоту, вуглецю, діоксин сірки, озон, бензол і метереологічні показники. Дані фіксують щохвилини й виводять на сайті.

Тепер у Києві діє мережа, яка складається із семи високоточних пунктів спостереження за станом повітря. За словами Пантелеєва, ці пункти моніторингу сертифіковані й відповідають європейським стандартам. Системи з подібним принципом роботи працюють у Лондоні, Парижі, Мюнхені й інших європейських містах.

Згідно з програмою моніторингу повітря, кількість референтних (високоточних) пунктів моніторингу повітря збільшать від 5 до 17 протягом чотирьох років. Це дозволить рівномірно розподілити пункти спостережень територією всього міста.

Цей матеріал підготували за підтримки наших читачів


Також у Києві встановлені більше 40 індикативних пунктів моніторингу повітря. Вони аналізують повітря за показниками, як-от: пил, діоксид сірки, оксид азоту, озон, сірководень, летючі органічні речовини. Дані з референтних й індикантивних пунктів моніторингу можна переглянути в застосунку «Київ Цифровий».

Крім офіційної муніципальної системи моніторингу, у Києві працюють також датчики громадського контролю (наприклад, від сервісу «ЛУН. Місто»). В інтервʼю The Village Україна Олександр Возний пояснював, що датчики громадського контролю, як правило, вимірюють повітря лише за одним показником – PM 2,5.


Наприкінці жовтня 2022 року Київську міську систему моніторингу за якістю повітря офіційно інтегрували в міжнародний сервіс IQAir. Ми пояснювали, що це дасть.

 Читайте «Нормальні новини» в телеграмі

Обкладинка: Олена Панченко для The Village Україна