«КиївПрайд» представила портрет типової гомофобної особи в українських соцмережах
Громадська організація «КиївПрайд» та Український центр соціального прогнозування провели соціологічне дослідження серед людей, які розповсюджують мову ворожнечі до представників ЛГБТ+ у соцмережах, та сформували портрет типової гомофобної особи в Україні.
У дослідженні взяли участь 503 людини, які залишали гомофобні або трансфобні коментарі в українських сегментах Facebook, Instagram, Viber-чатах, Telegram-каналах або під статтями на сайтах ЗМІ.
Що показало дослідження
- Більшість опитуваних у межах дослідження – жінки (60,2%).
- Майже половина респондентів працюють за наймом (49,8%) за різними спеціальностями, 16,1% – безробітні, 9,9% – на пенсії, 9,3% – студенти. Ще приблизно по 5% – підприємці, домогосподарі або перебувають у декретній відпустці.
- Респонденти з вищою і незакінченою вищою освітою більш лояльно ставляться до ЛГБТ-людей.
- 11,7% опитаних не зізналися, що писали гомофобні коментарі або дописи.
- 11,3% стверджують, що інформування про ЛГБТ – це «агресивна пропаганда, нав’язування своєї думки і розбещення молоді».
- 71,1% людей, які писали гомофобні коментарі, не згодні, що проведення Маршу рівності – це норма для сучасного українського суспільства.
- Переважна більшість (91%) не підтримує ініціативу з легалізації одностатевих шлюбів.
Ставлення до представників ЛГБТ у лавах ЗСУ
Понад половина респондентів (63,6%) вважають, що ЛГБТ-люди повинні служити у Збройних Силах. Також більше половини (53,1%) з них згодні з твердженням, що деякі ЛГБТ-люди служать у лавах ЗСУ на рівні з іншими військовослужбовцями та захищають Україну.
Кожен п'ятий опитаний не згоден із твердженням про те, що «багато ЛГБТ-людей з початком воєнних дій в Україні виїхали за кордон» та що «до ЛГБТ-людей недоброзичливе ставлення у лавах ЗСУ».
Реакція на висловлення Арестовича і Федишин
Висловлювання радника Офісу президента Олексія Арестовича про те «ЛГБТ+ люди – девіантні» підтримує половина опитаних, серед них більше чоловіків.
Позицію співачки Ірини про те, що «така [гомосексуальна] поведінка є гріхом» поділяють 20,7% респондентів, тоді як 2,4% не згодні з висловлюваннями Федишин.
Особисте ставленння
77,1% опитаних зазначили, що серед їхніх знайомих немає людей з числа ЛГБТ-спільноти. Найбільше у цьому впевнені чоловіки та люди старше 25 років, а також жителі західних і центральних областей.
Понад половина опитаних перестали б спілкуватися зі своїми близькими чи знайомими, якби дізналися, що вони належать до ЛГБТ+ спільноти. Водночас одна п'ята частина респондентів зазначили, що стосунки не змінилися б, але вони не хотіли б знати про цю частину життя знайомих.
Цей матеріал підготували за підтримки наших читачів
Більше половини українців (54%) ставиться до представників ЛГБТ-спільноти позитивно або байдуже, свідчить опитування Київського міжнародного інституту соціології. Найбільше серед них молоді, більш освічених та заможних українців.
Право гомосексуальних пар на реєстрацію шлюбу підтримує майже удвічі більше українців, ніж 10 років тому.
Президент України Володимир Зеленський підтримав петицію щодо легалізації одностатевих шлюбів, яка набрала більше 25 000 голосів, але зазначив, що легалізація неможлива в умовах воєнного стану. Кабмін пропонує альтернативу легалізації одностатевих шлюбів – реєстроване цивільне партнерство. Ми пояснювали, що що таке цивільне партнерство й коли його чекати в Україні.
25 вересня у Харкові, попри війну, відбувся Марш рівності за права ЛГБТ-спільноти. Цьогоріч із безпекових міркувань прайд провели у метро.
Читайте «Нормальні новини» в телеграмі
ОБКЛАДИНКА: Анна Бобирєва