Патрульна поліція нагадала, як читати жести регулювальників на дорозі
Патрульна поліція нагадала українцям, як правильно читати жести регулювальників у разі, якщо не працюють світлофори.
Якщо рука регулювальника піднята разом із жезлом вгору, це значить, що рух на перехресті зміниться. Цей рух – еквівалент жовтого світла світлофору. Автомобілі й пішоходи мають покинути перехрестя, а рух транспорту заборонено.
Якщо регулювальник стоїть до вас обличчям, а його рука витягнута вперед, то рух прямо заборонено, а праворуч – дозволено.
Це положення позначає червоний сигнал світлофора із зеленою стрілкою праворуч.
Регулювальник стоїть обличчям або спиною до пішохода. Руки розведені вбік і опущені донизу або ж одна рука зігнута перед грудьми, а права рука – з жезлом чи червоним диском.
Це значить, що рух заборонено в усі сторони. Такий жест прирівнюється до червоного сигналу світлофора.
Регулювальник стоїть до вас лівим боком, його рука з жезлом витягнута вперед.
Цей рух показує зелене світло світлофора. Дозволяється їхати в будь-якому напрямку: праворуч, ліворуч, прямо чи розвертатися.
Якщо ж регулювальник стоїть до вас лівим боком, а його руки опущені донизу, витягнуті по сторонах або зігнуті й притиснуті до грудей, це позначає зелене світло світлофора, але з забороною повороту ліворуч.
Можна їхати тільки праворуч або прямо, спочатку пропустивши пішоходів.
У Патрульній поліції також додають, що регулювальник може подавати на дорозі й інші сигнали, зрозумілі як водіям, так і пішоходам.
Жести регулювальника мають пріоритет над сигналами світлофора й дорожніми знаками.
Цей матеріал підготували за підтримки наших читачів
У разі блекауту проїзд наземного транспорту Києва буде безоплатним. На всі рейси наземного транспорту міста вийдуть автобуси.
В Офісі Президента раніше казали, що всім українцям треба бути готовим до відключень світла, води й тепла. А заступник голови міської адміністрації Петро Пантелеєв припускав, що Київ узимку може залишитися без централізованого опалення на кілька днів чи тижнів. У разі надзвичайних ситуацій взимку в Києві планують розгорнути близько 1000 пунктів обігріву для мешканців.
Читайте «Нормальні новини» в телеграмі