Петиція з вимогою накласти вето на законопроєкт про містобудівну реформу, який уже схвалила Верховна Рада, набрала майже 30 тисяч підписів.

Тепер її має розглянути президент України Володимир Зеленський.

За словами автора петиції, нові містобудівні норми під виглядом лібералізації містобудівної сфери фактично розв’язують руки великим забудовникам, яким тепер не доведеться проходити перевірки від органів місцевого самоврядування (їх зможуть здійснювати приватні фірми).

Крім того, обмежиться роль архітекторів міст, а «Містобудівна палата», яку пропонують створити при Міністерстві розвитку регіонів, матиме схожі повноваження із сумнозвісною «Тендерною палатою», переконаний автор петиції.

Проти цього проєкту закону в чинній редакції також виступили, зокрема, Архітектурна палата Національної спілки журналістів України, Асоціація міст України, Всеукраїнська асоціація ОТГ, ГО «Чесно».

Також головне юридичне управління апарату Верховної Ради надало свої зауваження, у яких зазначило, що деякі норми законопроєкту є неконституційними.

Ініціатори реформи, навпаки, стверджують, що законопроєкт зробить процес будівництва більш прозорим, зокрема, завдяки впровадженню електронних інструментів. З підтримкою законопроєкту виступили також Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури й Міністерство цифрової трансформації.

Цей матеріал підготували за підтримки наших читачів


Проєкт закону №5655 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування сфери містобудівної діяльності» просуває одна з його авторок – керівниця фракції «Слуга народу» Олена Шуляк. У першому читанні він був ухвалений у липні 2021 року.

Ми розповідали, що саме не так із цим законопроєктом.

 Читайте «Нормальні новини» в телеграмі