Лікування й реабілітація постраждалих від війни українців має бути безоплатна
Лікування й реабілітацію українських захисників і цивільних, які постраджали від повномасштабного вторгнення Росії, має фінансувати держава, повідомили в МОЗ.
Про це під час брифінгу розповіла заступниця міністра охорони здоров’я України Ірина Микичак.
«Спершу військові й цивільні, звільнені з полону, проходять спеціалізовані медичні огляди, де фахівці визначають, чи є потреба в амбулаторному або спеціалізованому лікуванні, чи є потреба продовжити лікування за межами України, у європейських клініках. Усі медичні огляди, лікування й подальша реабілітація звільнених із полону пацієнтів є безоплатною і забезпечується коштом державного бюджету у визначених медичних закладах», – підкреслила Ірина Микичак.
Держава має покривати лікування не лише в Україні, а й за кордоном, якщо це потрібно. Зокрема, це Німеччина, Франції, Ірландія, Італія, Данія, Швеція, Румунія, Люксембург, Бельгія, Іспанія, Португалія, Нідерланди, Австрія, Норвегія, Литва, Фінляндія, Польща, Чехія й Норвегія.
«Завдяки чіткій логістиці та взаємодії МОЗ і Європейської комісії ми організовували евакуаційні рейси з різних регіонів України, зокрема тих, де наразі тривають активні бойові дії. Завдяки цій співпраці ще шестеро звільнених із полону захисників України пройдуть лікування в клініках ЄС, скориставшись механізмом медичної евакуації», – додала Микитчак.
Цей матеріал підготували за підтримки наших читачів
В Україні створили проєкт «Понад усе», який займається реабілітацією жертв війни.
Читайте «Нормальні новини» в телеграмі