Meta виявила більш ніж пів сотні російських фейкових сайтів, які імітували іноземні новинні медіа
Компанія Meta виявила понад 60 фейкових російських акаунтів, які імітували закордонні новинні сайти, зокрема англійське медіа The Guardian і німецьке Der Spiegel, пише AP.
Замість справжніх новин фейкові сайти містили посилання на російську пропаганду й дезінформацію про Україну. Крім того, розгалужена мережа дезінформації містила 1600 фейкових акаунтів у Facebook, які поширювали неправдиву інформацію нібито закордонних ЗМІ серед аудиторії в Німеччині, Італії, Франції, Великій Британії й Україні. Неправдиву інформацію поширювали не лише у Facebook, а й в Instagram, Telegram і Twitter.
У Meta підкреслили, що це найбільший і найскладніший російський пропагандистський захід, який у компанії виявили з початку повномасштабного вторгнення.
Ця пропагандистська мережа працювала протягом усього літа, а кілька разів контент навіть поширювали на офіційних Facebook-сторінках посольств Росії в Європі й Азії, зазначив директор відділу запобігання загрозам Meta Девід Агранович.
Діяльність російської мережі дезінформації помітили журналісти-розслідувачі в Німеччині. Коли Meta почала власне розслідування, виявилося, що автоматизовані системи Facebook уже видалили багато фальшивих облікових записів.
Цей матеріал підготували за підтримки наших читачів
Дивіться списки Telegram-каналів, які контролює РФ в Україні.
Читайте «Нормальні новини» в телеграмі