Компанія Meta виявила понад 60 фейкових російських акаунтів, які імітували закордонні новинні сайти, зокрема англійське медіа The Guardian і німецьке Der Spiegel, пише AP.

Замість справжніх новин фейкові сайти містили посилання на російську пропаганду й дезінформацію про Україну. Крім того, розгалужена мережа дезінформації містила 1600 фейкових акаунтів у Facebook, які поширювали неправдиву інформацію нібито закордонних ЗМІ серед аудиторії в Німеччині, Італії, Франції, Великій Британії й Україні. Неправдиву інформацію поширювали не лише у Facebook, а й в Instagram, Telegram і Twitter.

У Meta підкреслили, що це найбільший і найскладніший російський пропагандистський захід, який у компанії виявили з початку повномасштабного вторгнення.

Ця пропагандистська мережа працювала протягом усього літа, а кілька разів контент навіть поширювали на офіційних Facebook-сторінках посольств Росії в Європі й Азії, зазначив директор відділу запобігання загрозам Meta Девід Агранович.

Діяльність російської мережі дезінформації помітили журналісти-розслідувачі в Німеччині. Коли Meta почала власне розслідування, виявилося, що автоматизовані системи Facebook уже видалили багато фальшивих облікових записів.

Цей матеріал підготували за підтримки наших читачів


Дивіться списки Telegram-каналів, які контролює РФ в Україні.

 Читайте «Нормальні новини» в телеграмі