У Міністерстві реінтеграції пояснюють, як українцям виїхати з тимчасово окупованих територій до України транзитом через Грузію, Азербайджан і Казахстан.

Українці з тимчасово окупованих Росією територій можуть потрапити до Грузії навіть з документами, які опосередковано засвідчують громадянство України: закордонний паспорт (навіть прострочений), свідоцтво про народження. Термін перебування залежно від наявного документа – від 6 місяців до одного року.

Після приїзду в Грузію варто звернутися до Агентства обслуговування тимчасово переміщених осіб. Там надають житло на термін до 10 днів, а також видають гроші (300 ларі на родину).

Наземним транспортом із Грузії можна через Туреччину дістатися до Болгарії або Греції. По допомогу можна звертатися на гарячу лінію посольства України в Грузії +995 5920 822 88 або електронну скриньку [email protected].

Щоб потрапити до Азербайджану, потрібен дійсний закордонний паспорт, а також сертифікат про вакцинацію від COVID-19. Термін перебування в країні не має перевищувати 90 днів.

Виїзд наземним транспортом з Азербайджану станом на 27 вересня не можливий.

За будь-якими питаннями можна звертатися до посольства за телефоном +994 50 255 7518 або поштою [email protected].

Вʼїхати в Казахстан українці з тимчасово окупованих територій можуть за наявності дійсного закордонного паспорта. Також можна оформити документи на біженство: потрібно мати два фото 3,5 на 4,5 сантиметри й переклад наявних документів.

Термін перебування в країні – 90 днів.

Виїхати з Казахстану можна як повітряним, так і наземним шляхом (наприклад, до Узбекистану чи Киргизстану). Деталі можна дізнатися за телефоном українського посольства в Казахстані за номером +7 7057 556 610 або написати на пошту [email protected].

Якщо документи, потрібні для вʼїзду в Україну, відсутні, потрібно звернутися до посольства України в цих країнах для їх оформлення.

Цей матеріал підготували за підтримки наших читачів


У Європі вагітним українкам, які виїхали через війну й звернулися за прихистком, надають безоплатний супровід вагітності, медичні послуги під час пологів і післяпологовий догляд. Ось як отримати ці послуги.

 Читайте «Нормальні новини» в телеграмі