«Укргідрометцентр» розповів, якої температури взимку можна чекати
«Укргідрометцентр» розповів, якої погоди на зиму 2022–2023 років можна очікувати, враховуючи метеоспостереження за минулі роки.
За словами метеорологів, повідомлення про «надзвичайно сувору зиму», які розповсюджують у медіа, не мають наукового підґрунтя, адже складати прогнози з такою великою завчасністю не можна.
Водночас завдяки спостереженням, що ведуться в Україні 80 і більше років, можна визначити тренди температурних режимів на сезон.
В «Укргідрометцентрі» кажуть, що результати аналізу температури за останні 30 років свідчать про таке:
- перехід середньої добової температури через +8°C у бік зниження (початок опалювального періоду) навіть у північних регіонах України відбувається в третій декаді жовтня, в інших регіонах – на початку листопада й пізніше;
- середня мiсячна температура взимку (особливо в січні та лютому) підвищилася на 2–2,5°C;
- суттєво скоротилася тривалість зимового періоду з температурними показниками нижче 0°C;
- сума температур нижче 0°C протягом зимового періоду скоротилась удвічі;
- кожної зими фіксується велика кількість температурних рекордів щодо найвищих температур;
- перехід середньої добової температури весною через +8°C у бік підвищення відбувається в першій декаді квітня й раніше (закінчення опалювального періоду).
Із цього «Укргідрометцентр» робить такі висновки на зиму 2022–2023 років:
- середня температура за період грудень-лютий очікується на 1–2°C вищою за норму, розрахованою за період 1991–2020 років.
- імовірність тривалих холодiв у зимовий період в Україні є мінімальною;
- цілком ймовiрнi короткочаснi суттєві похолодання тривалістю 1–5 днів;
- перенесення початку опалювального періоду на пізніші строки і його закінчення на більш ранні строки є обґрунтованим і підтверджується метеорологічними розрахунками.
Цей матеріал підготували за підтримки наших читачів
Зиму 2022–2023 років називають «найскладнішою за всі роки незалежності». Тарифи на тепло не будуть піднімати. Водночас голова «Нафтогазу» заявляв, що опалювальний сезон почнуть пізніше, а закінчать раніше.
Міський голова Віталій Кличко попередив, що температура повітря в домівках киян під час опалювального сезону може бути +18–19°C, що на один-два градуси нижче за норму (21°C).
У «Операторі ГТС» повідомляли, що Україна до опалювального сезону матиме достатньо газу для помірної зими.
Читайте «Нормальні новини» в телеграмі