Як українці можуть отримати медичну допомогу в Чехії
Майже 400 тисяч українців виїхали у Чехію, рятуючись від війни. У МОЗ розповіли, як вони можуть отримати медичну допомогу.
У Чехії працює система загальнообовʼязкового медичного страхування для всіх громадян країни та іноземців, які перебувають на території країни.
Українці, які отримали тимчасовий захист у Чехії, у межах державної програми медичного страхування мають право на такі самі безоплатні послуги, як і громадяни Чехії.
Державне страхування покриває майже всі медичні випадки, а також частково або повністю витрати на ліки. Для тимчасових переселенців, які не мають роботи, медичне обслуговування є безоплатним.
Після отримання тимчасового захисту в країні потрібно оформити медичне страхування. Це можна зробити у таких установах:
- регіональних центрах допомоги Україні, де є представники страхівника VZP;
- онлайн на сайтах страхівників VZP або OPZ;
- у відділеннях страхової компанії VZP або інших державних страхових компаній.
Тим, хто оформив страхування, видають дублікат посвідчення застрахованого. У разі оформлення онлайн документ надсилають на електронну пошту. Посвідчення потрібно брати з собою на кожен прийом до лікаря.
Перші 150 днів перебування в Чехії з візою тимчасово переміщеної особи медичне страхування для українців оплачує держава. Після цього періоду умови змінюються для громадян у віці 18-64 роки. Для них медичне страхування стає платним.
На безоплатне подальше страхування можуть претендувати такі категорії людей:
- студенти;
- особи з інвалідністю або особи, які піклуються про осіб з інвалідністю;
- особи, які доглядають за дитиною віком до 7 років або двома чи більшою кількістю дітей віком до 15 років цілий день;
Щоб отримувати медичну допомогу безоплатно, згадані вище категорії громадян мають перереєструватися у VZP упродовж 8 днів після того, як мине 150 днів з дня отримання візи тимчасового захисту.
Українці, які приїхали до Чехії, але не оформили тимчасовий захист, можуть отримати безоплатну медичну допомогу у лікарів-волонтерів, перелік яких можна знайти за цим посиланням. Серед них є лікарі, які розмовляють українською мовою.
Безоплатну невідкладну медичну допомогу можна отримати й без страховки в державних лікарнях Чехії. Перелік та контакти таких закладів зазначені на сайті Міністерства охорони здоровʼя Чехії.
Більше інформації про те, як отримати медичну допомогу українцям в Чехії, можна знайти за посиланням.
Цей матеріал підготували за підтримки наших читачів
Раніше ми пояснювали, як українцям отримати медичну допомогу в Естонії, Польщі, Литві та Молдові. Також ми розповідали, як отримати медичну допомогу та ліки, якщо ви переїхали в інше місто в межах України. А ще ділилися порадами для вагітних українок за кордоном.
Читайте «Нормальні новини» в телеграмі