В українців зростає рівень альтруїзму й невизначеності – Gradus Research
Українці почали частіше визнавати, що перестали контролювати своє життя й не можуть взяти на себе відповідальність за те, що відбувається, свідчать результати опитування компанії Gradus Research.
На думку 54% опитаних, життя залежить від зовнішніх обставин більше, ніж від них самих. Водночас два роки тому такої думки були 40% громадян.
Майже вдвічі (із 28% до 48%) збільшилася кількість українців, які вважають, що не несуть жодної відповідальності за стан справ у своєму місті чи селі.
«Зростає рівень невизначеності в суспільстві. Значно побільшало відповідей «Важко відповісти». І це цілком закономірно, адже поточна ситуація призводить до активної переоцінки особистої позиції з багатьох питаннь», – відзначають у Gradus Research.
Зміцнення оборони, мова й декомунізація
Водночас українці стали більше значення надавати зміцненню оборонної функції держави. Відповідаючи на запитання «якщо б у вас була можливість збільшити фінансування армії або освіти та культури, що б ви підтримали?», варіант «армія» обрали 66% опитаних. Два роки тому цю альтернативу підтримували 29% респондентів.
За перехід на повне навчання українською мовою в школах і ЗВО України висловилися 73% опитаних проти 67% позаминулого року. Декомунізацію зараз не схвалюють 11% респондентів проти 28% у 2020 році.
Рівень альтруїзму
Результати опитування також вказують на те, що в українців зростає рівень альтруїзму й залученість до допомоги іншим.
Про свою участь у благодійницькій чи волонтерській діяльності повідомили 64% опитаних, у 2020 році таких було 47%.
Більше людей почали ставити інтереси групи, колективу вище за свої власні інтереси: у серпні 2020-го таку позицію обирали 39% українців, а зараз – 44%.
Цей матеріал підготували за підтримки наших читачів
Платформа Gradus Research провела соцопитування про те, як українці оцінюють життя в Україні після того, як жили за кордоном. З’ясували, що найбільше українцям подобається вдома графік роботи магазинів, сфера краси, онлайн-сервіси й український менталітет.
Читайте «Нормальні новини» в телеграмі