Зниження доходу, погіршення здоров’я, розлука. З якими труднощами стикаються українці під час війни
Понад дві третини українців кажуть, що їхній дохід знизився від початку повномасштабної війни, свідчать результати опитування Національного демократичного інституту та Київського міжнародного інституту соціології. Зі зниженням доходу стикнулися 65% жінок і 67% чоловіків.
Погіршення психічного здоров’я – на другому місці за поширеністю серед труднощів, пов’язаних із війною. Про такі наслідки повідомили 69% жінок і 46% чоловіків.
Також багато українців стикнулися з погіршенням фізичного здоров’я – 51% жінок і 29% чоловіків.
41% жінок і 34% чоловіків довелося пережити розлуку із сім’єю. Приблизно третина жінок і чоловіків втратили роботу, а 6–7% залишилися без житла.
Про втрату друзів або членів родини повідомила п’ята частина опитаних.
П’ятій частині українців доводилося «багато разів» відмовлятися від сну від початку повномасштабної війни, ще 10% говорять про те, що вони або їхні рідні стикаються з неможливістю поспати постійно.
Лише 5–6% українців відзначають, що живуть комфортно з нинішнім доходом. Показники приблизно однакові в тих, хто змінив місце проживання, і тих, хто залишився вдома.
«Певні труднощі» відчувають 39% тих, хто не змінив місце проживання, і 36% тих, хто переїхав.
Із «серйозними матеріальними труднощами» стикається чверть українців, які залишилися вдома. Серед переміщених таких більше – 34%.
Цей матеріал підготували за підтримки наших читачів
Читайте «Нормальні новини» в телеграмі