Планетарій і гелікоптерний майданчик. Яким буде Президентський університет на ВДНГ
Президентський університету на ВДНГ будуватимуть у дві черги, розповів The Village Україна архітектор проєкту Віталій Молочко. Він також поділився актуальними візуалізаціями проєкту.
Що включає перша черга
- освітні кампуси (блок аерокосмічних і нанотехнологій, блок інформаційних технологій, кібербезпеки та штучного інтелекту, блок біотехнології та науки про здоров’я, блок енергетичних технологій, блок глобалізації та міжнародних комунікацій, блок дослідницької й експериментальної медицини);
- апартаменти для викладачів;
- адміністративне приміщення;
- зелена покрівля-парк;
- планетарій, який має стати найбільшим у Європі;
- підземний паркінг;
- зона рекреації;
- концертний зал і конференц-зали.
Що передбачає друга черга
- науковий технопарк;
- апартаменти для студентів;
- зелена покрівля-парк;
- конферец-зали;
- гелікоптерний майданчик;
- інтегрована чинна школа (ідеться про школу Midgard).
Поверховість будівель, за словами архітектора, буде динамічною – від 4–6 поверхів. Максимальна висота скляної будівлі-шару – до 32 метрів.
Президентський університет планують побудувати на території ВДНГ протягом 2024–2025 років. У ньому готуватимуть фахівців із новітніх технологій: кібербезпеки, аерокосмічних, енергетичних, нано- та біотехнологій.
Згідно з концепцією, яку схвалив Кабмін, Президентський університет мав складатися з 14 споруд. Серед них – шість навчально-лабораторних корпусів, дослідницький центр, медична клініка, адміністративний корпус, бізнес-центр, два апарт-готелі для викладачів і студентів, заклад дошкільної освіти, супермаркет.
У лютому 2021 році в межах підготовчих робіт до будівництва почали руйнувати павільйон №19, де проводили благодійну барахолку «Кураж». Ще один павільйон №17, який займає приватна школа Midgard, збираються «інтегрувати» та зробити частиною університету.
Водночас, за словами гендиректора «Експоцентру» Євгена Мушкіна, «забудови території не планується, лише реконструкція наявних споруд» (павільйонів №19 і №17). Після реконструкції площа обʼєктів буде становити 3 гектари.
Детальніше про Президентський університет ми писали тут.
Читайте «Нормальні новини» в телеграмі
Зображення: Віталій Молочко