В Україні видали вже понад мільйон електронних лікарняних
В Україні з 1 жовтня видали вже понад мільйон електронних лікарняних, повідомляють у Мінцифри.
За два тижні лікарі сформували близько 1,7 мільйона електронних медичних висновків та видали на їх підставі понад мільйон е-лікарняних.
Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров каже, такі показники за два тижні – підтвердження необхідності цієї послуги.
Як отримати е-лікарняний
- звернутись до лікаря для медичного огляду;
- лікар встановлює факт тимчасової непрацездатності та формує електронний медичний висновок у Реєстрі медичних висновків;
- медичний висновок передають з електронної системи охорони здоров’я до Електронного реєстру листків непрацездатності;
- на підставі висновку формується листок непрацездатності. Він має унікальний реєстраційний номер. Документ надійде роботодавцю пацієнта в його кабінет страхувальника й самому пацієнту в його особистий кабінет на вебпорталі Пенсійного фонду;
- дані електронного листка непрацездатності передаються до Реєстру застрахованих осіб Пенсійного фонду, що відразу відображається в Електронному кабінеті страхувальника роботодавця;
- за 7 днів після закриття електронний листок переходить у статус «Готовий до сплати».
Електронний лікарняний – електронний документ, який підтверджує тимчасову непрацездатність працівника і є підставою для нарахування страхових виплат.
Він звільняє пацієнта від необхідності звертатися в лікарню після хвороби за паперовим документом, нести його на роботу, а роботодавця позбавляє паперової роботи з Пенсійним фондом і Фондом соціального страхування.
Електронні лікарняні запрацювали в Україні з 1 жовтня 2021 року.
Електронний лікарняний планували запустити в середині 2019 року. Ще у 2018 році уряд ухвалив рішення про створення електронного реєстру лікарняних листків. У липні 2020 року МОЗ у тестовому режимі запустило електронні лікарняні.
Із червня 2021 року Україна почала впроваджувати електронні лікарняні. До вересня мала працювати перехідна модель, яку й продовжили до початку жовтня.
Читайте «Нормальні новини» в телеграмі
обкладинка: Мінцифри