В Італії завершили працювати над проєктом TECLA – будинком із сирого ґрунту, надрукованим на 3D принтерах, повідомляє Designboom.

Житло складається з двох куполів, які з'єднані між собою, і має прозору стелю.

У будинку є вітальня, спальня і туалет.

Поруч є сад та озеро, яке збирає стічні та дощові води для повторного використання в саду. Сонячні та теплові панелі забезпечують будинок енергією.

Будівельний матеріал – це суміш сирого ґрунту, вода, рисове лушпиння і речовина для з’єднання матеріалів (займає близько 5%). Усі матеріали підлягають вторинній переробці.

Розробники пояснюють, що 3D-друк на природних матеріалах дозволяє будувати житло будь-де, використовуючи місцеві ресурси, особливо у сільській місцевості, де може бути дефіцит будівельних матеріалів.

«Нам подобається думати, що TECLA – це початок нової історії, ми б хотіли формувати майбутнє, перетворюючи старовинний матеріал за допомогою сучасних технологій, естетика цього будинку – результат технічних та матеріальних зусиль», – розповів Маріо Кучінелла, засновник Mario Cucinella Architects – однієї з компаній, яка розробляла TECLA.


Над проєктом почали працювати ще у 2019 році. Тут можна подивитися, як відбувалося будівництво за допомогою трьох 3D-принтерів.

 Читайте «Нормальні новини» в телеграмі

Фотоiago corazza