Уперше проєкти на Громадський бюджет Києва можна подавати цілий рік
30 жовтня 2020 року розпочали прийом нових проєктів на Громадський бюджет Києва. Уперше їх можна подавати цілий рік, окрім етапу голосування та 30-денної перерви після оголошення проєктів-переможців.
Ця норма є в новому положенні, за яке проголосувала Київрада. Так буде легше й лідерам команд проєктів, і розпорядникам бюджетних коштів, пояснює The Village Україна учасник міської робочої групи з питань Громадського бюджету Артем Стельмашов.
Також зміни відбулися в процесі голосування за проєкти. Зокрема, це стосується кількості голосів. Тепер у кожного їх буде 10. Це означає, що кожен містянин зможе підтримати один найкращий для нього проєкт у кожній з 10 тематик.
Серед тематик проєктів – дороги, транспорт; культура, туризм; екологія; здоров’я; соціальний захист, інклюзія; інформаційні технології (ІТ); ЖКГ; освіта, громадянське суспільство; експериментальні й інноваційні; молодь, спорт.
Для того, щоб потрапити в список проєктів, із яких визначаються переможці, треба набрати конкретну кількість голосів: 1 голос на кожну тисячу гривень потрібну на цей проєкт.
Це уже шостий Громадський бюджет Києва. На нього планують виділити 170 мільйонів гривень.
Громадський бюджет – спільний проєкт КМДА та громадської спільноти Києва, який передбачає, що містяни пропонують свої проєкти для поліпшення життя в місті, а місто виділяє на найкращі кошти. За чотири роки на ініціативи виділили 510 мільйонів гривень. За ці гроші в місті з 2016 року реалізували 503 проєкти.
У 2020 році на реалізацію проєктів Громадського бюджету КМДА виділила 170 мільйонів гривень. Серед «великих» проєктів – 75 переможців, 276 – серед «малих». Проєкти, які перемогли, гарантовано отримають фінансування.
За Громадський бюджет-2021 можна буде проголосувати в смартфоні. Голосувати за проєкти в застосунку зможуть користувачі, які зареєстровані в Києві та/або платять податки до бюджету міста. Для голосування необхідно підтвердити свою особу, підключивши в додатку Bank ID.
Читайте «Нормальні новини» в телеграмі