У Зоні відчуження з’явились нові маршрути для туристів
Для відвідувачів, які їдуть у Зону відчуження, розробили 4 нових туристичних маршрути, повідомляють у Державному агентстві України з управління Зоною відчуження.
«Більшість місць, до яких ведуть нові маршрути, вже стали символами зони відчуження. Кожен охочий зможе побачити їх на власні очі», – говорить директор державного підприємства «Центр організаційно-технічного і інформаційного забезпечення управління зоною відчуження» Андрій Наумов.
Нові маршрути Зоною відчуження:
Маршрут № 12 «КПП «Дитятки» – Бички – Замошня»
Маршрут пролягає через 5 сіл, де збереглися традиційні поліські зрубні хати та господарські будівлі ХІХ століття. На маршруті можна побачити діючий Чорнобильський пустельний Свято-Микільський жіночий монастир, залишки старообрядницьких церков та кладовищ (село Замошня і село Бички), місце давнього виробництва заліза із болотної руди (село Рудня-Вересня).
Маршрут № 13 «ЧАЕС – станція Янів – Новошепеличі – Луб’янка»
На маршруті можна буде побачити покинуту електрички на околиці станції Янів, ритуальний хрест-фігуру на розвилці доріг та історичну сосну у формі тризуба, перенесену з Рудого лісу.
Туристи відвідають садибу останнього мешканця 10-кілометрової зони Сави Ображея та інші зрубні будівлі середини ХІХ – початку ХХ століть.
Маршрут № 14 «Чорнобиль – лівий берег ріки Прип’ять – Ладижичі – Теремці»
Цей маршрут сподобається поціновувачам річкових ландшафтів. Відвідувачам покажуть колишню паромну переправу через річку Прип’ять, місце впадіння річки Брагінки у Прип’ять, ландшафт виходу до Дніпра та історичного Чорнобиля і традиційні господарські будівлі і хати місцевих жителів.
Маршрут № 15 «Літописний Чорнобиля Х-ХІІІ століть»
Туристи побачать Чорнобильський замок ХVІІ – ХVІІІ століть, старовинне кладовище, Домініканський монастир ХVІІ століття та археологічні розкопки.
Усі маршрути перевірені дозиметристами і безпечні для відвідування.
Обкладинка: Pixabay