Чому на Костянтинівській облаштували наземний перехід
На перетині Костянтинівської та Нижнього Валу облаштували інклюзивний наземний перехід зі світлофором.
«Перехід облаштований із пониженням бордюрного каменю, розширенням тротуару, встановленням тактильної плитки для людей з вадами зору та установкою пішохідного світлофору», – повідомляє Департамент транспортної інфраструктури КМДА.
«Дякую Департаменту транспортної інфраструктури КМДА та сподіваюсь на подальші здобутки у цьому напрямку – зокрема, на цьому перехресті», – пише ініціаторка проекту Уляна Полтавець.
«Наземні пішохідні переходи – невід‘ємна частина створення доступного простору для всіх категорій громадян. Перехід на Нижньому Валу – перший крок у цьому напрямку», – коментує Полтавець The Village Україна.
Через недобудову на розі Костянтинівської та Нижнього Валу було закрито існуючий підземний перехід, і люди щоденно ризикували своїм життям, перебігаючи дорогу. Сподіваюсь, коли цей перехід зарекомендує себе, міська влада продовжить роботу над цим перехрестям.
Доступність нашого міста для всіх громадян є частиною стратегії розвитку Києва. Однак на практиці рідко є пріоритетом міських служб. Адже доступність – це не тільки про людей із інвалідністю. Наземні пішоходи потрібні всім маломобільним групам населення. Це і батьки з візочками, і люди похилого віку, а також велосипедисти, люди з важкими валізами і ті, хто втратив мобільність тимчасово (наприклад, на милицях). За різними оцінками, це 30-45% населення.
УЛЯНА ПОЛТАВЕЦЬ, авторка петиції
У лютому Полтавець зареєструвала петицію на сайті Київради з пропозицією облаштувати наземний пішохідний перехід на перехресті Нижнього, Верхнього Валів та вулиці Костянтинівської.
Петиція не набрала необхідної кількості голосів. Утім, за словами Полтавець, про намір облаштувати наземний перехід у КМДА заявили після чисельних звернень громадян.
На запитання, як це вплине на рух транспорт Подолом, авторка петиції відповіла: «Організація наземного переходу навряд чи додасть часу очікування для автомобілів, адже перехрестя і так регульоване світлофорами, має нарешті змінитися».
Нагадаємо, що на Подолі триває зміна схеми руху транспорту: змінено напрям руху на односторонніх вулицях, розширено пішохідну зону, встановили розділювачі руху та світлофори.
The Village Україна писали, як розібратися з новою транспортною схемою та не помилятися.
Обкладинка: Департамент транспортної інфраструктури КМДА
Фото: Ірина Подлєсна, Ірина Черпак