Платформа Bluesky почала впроваджувати сині галочки для верифікації акаунтів, як колись було у Twitter (тепер X), повідомили в офіційному блозі. Раніше цю функцію тестували, і тепер вона стане доступною для частини користувачів.

Як працює нова верифікація

Синя галочка підтверджуватиме, що акаунт справжній. Її даватимуть публічним особам, представникам компаній і журналістам – це має допомогти користувачам відрізняти офіційні акаунти від фейкових.

На першому етапі Bluesky працює з так званими Trusted Verifiers – це незалежні організації, які можуть верифікувати акаунти своїх співробітників. Наприклад, компанії можуть отримати галочки для своїх PR-спеціалістів, щоб позначити їх як надійні джерела новин.

Кожну таку верифікацію вручну переглядатиме команда модерації Bluesky. Вони перевірятимуть, чи справді акаунт належить людині або організації, за яку він себе видає.

Є альтернатива

Раніше на Bluesky вже була інша форма верифікації – користувачі могли встановити власний домен як ім’я користувача. Імітатор не зміг би зробити те саме без доступу до домену. На платформі вже 270 тисяч акаунтів прив’язали до себе вебсайти.

Заявки на верифікацію

Поки що платформа не приймає заявки на отримання синьої галочки. У майбутньому обіцяють відкрити форму для охочих пройти верифікацію.

А що з галочкою в X

Раніше синя галочка верифікації біля імені користувача в X (Twitter) була безплатною. Її використовували публічні особи, бренди, урядові організації. Однак Маск назвав цю процедуру верифікації «поділом на панів і селян». За його баченням, кожен користувач може бути верифікований за плату.

Тому синю галочку X зробили платною, утім, її вартість змінюється залежно від купівельної спроможності в регіоні. Згодом додали й сіру галочку верифікації для «офіційних» акаунтів. Ось які умови для отримання синьої галочки у соцмережі Х.

   

15, 16 й 18 листопада соціальна мережа Bluesky, що є альтернативною X (Twitter), отримала по мільйону нових користувачів, і на той час їхня кількість становила близько 19 мільйонів. Це пов’язано з тим, що користувачі відмовлялися від X (Twitter) після перемоги Дональда Трампа на президентських виборах США й участі в його кампанії Ілона Маска.

Обкладинка: скриншот Bluesky