Meta офіційно закрила програму фактчекінгу в Instagram, Facebook і Threads. Поки що лише у США
Meta припинила роботу програми фактчекінгу у Facebook, Instagram і Threads на території США, повідомив керівник політики Meta Джоел Каплан.
Натомість почнуть зʼявлятися перші Community Notes – «примітки спільноти», як у соцмережі X (Twitter) Ілона Маска. Жодні штрафи до таких нотаток користувачів не застосовуватимуть – тобто не будуть знижувати охоплення чи блокувати контент.
Чому такі зміни
Meta анонсувала зміни в правилах фактчекінгу й модерування контенту ще у січні перед інавгурацією Дональда Трампа. Так хочуть зменшити цензуру й відновити «свободу слова».
За словами CEO Meta Марка Цукерберга, системи, які створила компанія для модерації, роблять занадто багато помилок. Також фактчекери стали занадто політично упередженими.
Meta планує співпрацюватиме з Дональдом Трампом, щоб «протистояти урядам у всьому світі, які переслідують американські компанії й посилюють цензуру».
Також компанії Meta Platforms і Amazon скоротили свої програми DEI щодо різноманітності та інклюзії напередодні повернення Дональда Трампа на посаду президента США. Компанії скасували свої ініціативи через кілька років після того, як наполягли на більш інклюзивній політиці.
У такий спосіб CEO компанії Марк Цукерберг намагається налагодити відносини з Трампом. Той виступив проти його політики щодо політичного контенту та погрожував Цукербергу увʼязненням, зазначає Reuters.
Обкладинка: Julio Lopez on Unsplash