У Львові можуть відновити роботу каретного бізнесу, повідомляє зоозахисна організація UAnimals.

Депутати Львівської міськради підтримали петицію про упорядкування послуг із перевезення кінними каретами в центрі міста, пише «Суспільне». 

Коли й чому заборонили кінні карети в місті

У серпні 2024-го в центрі Львова знепритомнів кінь у каретній упряжці. Після цього юристки UAnimals підготували заяву до поліції щодо жорсткого поводження з тваринами й закликали мера міста обмежити роботу каретного бізнесу у Львові. З 27 серпня в місті заборонили використовувати коней і поні.

Навіщо тоді повертати каретний бізнес

Авторка петиції, яка просить повернути кінні карети в місто, каже, що так діти «хоч іноді зможуть побачити коня і покататися в кареті». За її словами, кінні екіпажі є частиною туристичного бізнесу й у Львові, тож цей бізнес може працювати далі.

Львів’янка пропонує дозволити власникам каретного бізнесу облаштувати спеціальні стоянки на проспекті Свободи або біля пам’ятника королю Данилу. Там можна зробити питний фонтан для тварин, розмістити інформаційні таблички про роботу карет і маршрут.

«Те, що я прошу, не коштуватиме нічого місту й платникам податків. Це все можуть зробити підприємці, треба лише, щоб місто надало дозвіл для роботи бізнесу», – пояснює авторка петиції.

Що кажуть у міськраді

Зараз створили робочу групу, що аналізує досвід каретного бізнесу в Італії, Австрії, Іспанії та Польщі. Місто ж обговорює можливість повернення каретного бізнесу з підприємцями, котрі працювали раніше, та незалежними експертами, пояснила керівниця управління туризму департаменту економічного розвитку Львівської міськради Христина Лебедь.

Депутат Андрій Шевців каже, що не можна віддавати перевагу компанії, яка запропонує кращу ціну. «Треба зважати, чи має підприємець кінний завод або двір. До того ж треба, щоб поради давали ветеринари й фахівці, а не люди в соцмережах», – додав депутат.

   

У Львові коні страждають не вперше. У 2019 році в центрі Львова налякані гучним звуком коні винесли карету на лавку з людьми. Тоді травму отримала 15-річна дівчина, а кобила Фауна зламала ноги – її довелося приспати.

Віледж розповідав, що треба робити, якщо ви побачили акт жорстокого поводження з тваринами, і чи карають за це в Україні.

Обкладинка: Alexander Dummer