Кабінет Міністрів дозволив бронювати 100% медичних працівників державних і комунальних установ, а також прокурорів Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

Постанова вносить зміни до Порядку бронювання військовозобовʼязаних на період мобілізації та на воєнний час. Новий пункт документу передбачає відстрочку від мобілізації медичних працівників, які працюють в:

  • закладах охорони здоров’я державної та комунальної форм власності
  • центрах крові
  • закладах громадського здоров’я
  • установах, що роблять судово-медичні та судово-психіатричні експертизи

Ці заклади повинні бути основним місцем роботи для працівників, щоб вони підлягали бронюванню. У Міністерстві охорони здоров’я кажуть, що зміни стосуються лише медичних працівників. Обмеження у бронюванні будуть чинними для решти фахівців, що працюють в медзакладах.

Раніше медзаклади, що визнали критично важливими, могли забронювати до 50% чоловіків. «Бронювання 100% медиків усуває необхідність звертатись за окремими дозволами, що зменшує навантаження як на лікарні, так і на Міністерство оборони», – додають в МОЗ.

   

У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт щодо змін правил проходження військово-лікарської комісії (ВЛК) для обмежено придатних осіб. Документ передбачає, що  термін обовʼязкового проходження ВЛК продовжують ще на чотири місяці.