У Тайвані державним установам і підприємствам критичної інфраструктури заборонили використовувати китайський чатбот на основі штучного інтелекту DeepSeek, пише Bloomberg.

Відповідні заходи вживають з міркувань безпеки. DeepSeek має проблеми з безпекою, такі як транскордонна передача персональних даних і витік інформації, кажуть в Міністерстві цифрових технологій.

Там додають, що жодну офіційну або конфіденційну інформацію не можна використовувати для запитів до DeepSeek, зважаючи на його китайське походження. «Це продукт, який загрожує національній інформаційній безпеці», – каже міністерство.

Застосунок DeepSeek також заборонили в Італії. Велика Британія випустила попередження для своїх громадян, а Пентагон обмежив доступ своїх працівників до чатботу.

   

У січні нова модель AI DeepSeek спричинила обвал акцій техкомпаній США і Європи на 1 трильйон доларів. Після того, як DeepSeek став найпопулярнішим безоплатним застосунком у США, команда чатботу повідомила про кібератаку.

OpenAI підозрює DeepSeek у незаконному використанні їхніх даних. Радник Трампа заявив про «вагомі докази», що DeepSeek спиралася на результати OpenAI для розроблення власної системи.

Також у січні DeepSeek злив конфіденційні дані у вільний доступ. Компанія випадково лишила понад мільйон рядків даних без захисту.