У Великій Британії 200 компаній перейшли на чотириденний робочий тиждень, пише The Guardian. 

Компанії перейшли на чотириденний робочий тиждень без втрати зарплати для працівників, у них працює понад пʼять тисяч людей. Найбільше перейшли на чотири робочі дні благодійні, маркетингові й технологічні організації.

Прихильники чотириденного тижня кажуть, що пʼятиденний – це «похмілля попередньої економічної епохи». Натомість чотириденний робочий тиждень дає людям на 50% більше вільного часу, що дозволяє їм жити щасливішим і повноціннішим життям.

Також компанії вважають, що чотириденний робочий тиждень допомагає залучати і втримувати працівників, а також підвищує продуктивність роботи. На чотириденний робочий тиждень найбільше переходять лондонські компанії – 59 із загальної кількості.

Водначас це свідчить про зміни в корпоративній культурі, які змінилися після пандемії Covid-19. Досі багато працівників хочуть продовжувати працювати з дому.

Молоді працівники більш схильні виступати проти традиціних схем роботи. Серед працівників віком 18–34 років у Великій Британії 78% вважають, що чотириденний робочий тиждень стане нормою за пʼять років. Також 65% не хочуть повертатися до повного робочого дня в офісі.

   

У 2021 році Bloomberg повідомляв, що чотириденний робочий тиждень стає поширеною тенденцією у світі. Після впровадження чотириденного робочого тижня в Ісландії зростає економіка, а німецькі компанії виявили, що такий формат є більш ефективним для працівників.

Також Віледж писав про українців, які вирішили працювати в режимі чотириденного робочого тижня або працюють узагалі без вихідних.