Країною 2024 року за версією The Economist став Бангладеш.

Його відзначили за те, що у серпні вуличні протести на чолі зі студентами змусили піти у відставку Шейх Хасіну, яка правила країною 15 років. Вона розгорнула репресії, фальсифікувала вибори, ув’язнювала опонентів і наказувала силам безпеки стріляти в протестувальників. Під її керівництвом вкрали величезні суми грошей, каже The Economist.

Наразі в країні перехідний технократичний уряд під керівництвом лавреата Нобелівської премії миру Мухаммада Юнуса. Він відновив порядок, стабілізував економіку й отримав підтримку студентів, армії, бізнесу і суспільства, зазначив The Economist. Також планують нормалізувати відносини з Індією, забезпечити незалежність судів і зробити чесні вибори.

Які країни потрапили до шортліста
  • Сирія 

Повалила диктатора Башара Асада після 13 років громадянської війни.

  • Аргентина

Президент Хав’єр Мілей провів радикальні економічні реформи, що допомогли зменшити інфляцію і повернути зростання економіки.

  • Південна Африка

Вперше після повалення апартеїду правляча партія втратила більшість, а коаліція із демократичними силами може подолати корупцію.

  • Польща

Новий уряд Дональда Туска почав відновлювати ліберальну демократію після восьмирічного авторитарного правління.

   

  • The Economist обирає країну року з 2013 року. Цю нагороду отримує держава, яка за 12 місяців показала найбільший прогрес у демократії, економіці чи соціальному житті. У 2022 році країною року стала Україна.
  • У червні The Economist опублікував рейтинг найкращих і найгірших для життя міст світу. Київ опинився на 165-му місці. Загалом до рейтингу ввійшли 173 найбільші міста світу, які оцінювали за пʼятьма критеріями, а саме: стабільність, охорона здоров’я, культура та навколишнє середовище, освіта та інфраструктура.

Обкладинка й фото: Unsplash, Austin Curtis