«Ашан» іде з російського ринку через санкції проти РФ – французькі ЗМІ
Французька мережа гіпермаркетів «Ашан» збирається йти з російського ринку через тиск санкцій проти РФ на компанію, повідомляють Le Figaro й La Lettre.
«Ашан» продає дочірню компанію в Росії
«Ашан» уже виставив на продаж свою дочірню компанію в Росії й обрав двох потенційних покупців. Переговори щодо продажу вже на фінальній стадії, однак ім’я остаточного покупця поки що не розголошують.
Джерела з Le Figaro кажуть, що компанія чітко дотримується ухвалених проти Росії санкцій, що «ставить «Ашан» у дуже не сприятливу ситуацію, як порівняти з місцевими дистриб’юторами, якими володіють російські олігархи».
Для продажу треба схвалення
Але просто так «Ашан» не може продати свою компанію. Мережа гіпермаркетів має отримати схвалення від російської влади, інакше РФ може націоналізувати активи, як це вже ставалося з компаніями Danone або Carslberg.
Росія була можливістю компанії вийти на китайський ринок
У Le Figaro додають, що «Ашан» офіційно вирішив не йти з Росії, щоби «не карати місцеве населення». Хоча фактично російський ринок був для «Ашану» можливістю вийти на китайський ринок.
Водночас сім’я Мулье, що заснувала мережу «Ашан», вирішила залишитися в Україні й планує виїхати з Угорщини. В Україні у французького ритейлера працюють 43 магазини, половина з яких – гіпермаркети.
- Дочірня компанії «Ашан» в Україні з перших днів засуджує повномасштабне вторгнення РФ в Україну. У березні вона закликала французький офіс згорнути інвестиції й припинити поставки в РФ. Натомість гендиректор «Ашану» заявив, що компанія працює «на користь мирного населення». Холдинг «Леруа Мерлен» продовжив роботу в Росії й навіть розширив асортимент.
- Згодом український офіс узагалі відключили від корпоративної мережі зв’язку. Ба більше, «Леруа Мерлен» після початку повномасштабної вйни закрили чотири із шести своїх супермаркетів в Україні: на Кільцевій дорозі, Броварському проспекті, у ТРЦ Retroville і в Одесі в ТЦ «Рівьєра» – і можуть узагалі піти з українського ринку. У Росії працює 112 магазинів холдингу.
- У лютому 2023-го з’ясувалося, що «Ашан» в РФ постачає товари для військових і сприяє мобілізації своїх робітників. Розслідувачі виявили, що поставки для військових маркували як «гумдопомогу». Французький офіс, який керує мережею супермаркетів, заперечив допомогу російській армії.
Обкладинка: BKP (Wikimedia Commons)