Німецькі компанії тестували чотириденний робочий тиждень. Що з цього вийшло
Німецькі компанії тестували чотириденний робочий тиждень і зʼясували, що такий формат є більш ефективним для працівників, ідеться в дослідженні німецького Університету Мюнстера.
Смартгодинники й зразки волосся. Як проводили дослідження
У дослідженні взяли участь 45 німецьких компаній, а сам експеримент тривав із лютого 2024-го. Компанії погодилися на чотириденний робочий тиждень для:
- підвищення інтересу до роботи в працівників – 89% компаній;
- поліпшення здоров’я співробітників – 77% компаній;
- збільшення продуктивності працівників – 57% компаній;
- адаптації до майбутніх змін – 37% компаній.
Фідбек збирали з опитування й інтерв’ю працівників і керівників. Також для більш об’єктивного дослідження використовували смартгодинники, зразки волосся для збору фізіологічних даних щодо стресу, фізичної активності й сну.
Чотириденний робочий тиждень дав працівникам більше часу на себе й сім’ю
Попри зменшення кількості робочого часу, показники доходів і прибутку залишилися стабільними. Це свідчить про підвищення продуктивності.
Також зріс загальний рівень задоволеності співробітників, зокрема, працівники стали більш фізично активнішими й почали довше спати. Так само працівники отримали більше часу для сім’ї, друзів, фізактивності й турботи про себе. Смартгодинники підтвердили поліпшення в психічному й фізичному здоров’ї співробітників.
Результати дослідження задовольнили очікування компаній, тож 20% компаній вирішили продовжити цей експеримент. 73% компаній продовжуватимуть працювати чотириденний робочий тиждень.
- Чотириденний робочий тиждень стає поширеною тенденцією у світі. У 2021-му стало відомо, що Іспанія тестуватиме скорочений робочий тиждень протягом трьох років. Уряд країни фінансово підтримає компанії, які погодяться скоротити робочий тиждень із 40 до 32 годин, не зменшуючи водночас зарплати.
- У грудні 2020-го компанія Unilever повідомила про переведення своїх працівників на 4-денний робочий тиждень у Новій Зеландії.
- Також Віледж писав про українців, які вирішили працювати в режимі чотириденного робочого тижня або працюють узагалі без вихідних.
- На початку січня 2022 року українська ІТ-компанія mcpk. перейшла на 4-денний робочий тиждень. У компанії кажуть, що команда встигає виконувати всі завдання вчасно й чотирьох днів цілком вистачає. Єдине, що змінилося: фахівці з однієї команди не можуть брати додатковий вихідний в один день.