Нацбанк планує відмовитися від офіційного розрахунку курсу гривні до російського й білоруського рубля
Нацбанк планує відмовитися від офіційного розрахунку курсу гривні до російського й білоруського рубля, але зміни стосуватимуться й валют інших країн.
Як зараз формують перелік валют і що пропонують змінити
Нацбанк пропонує змінити принципи формування переліків валют для офіційного курсу. Зокрема, стверджують, що курс валют уже не потрібно розраховувати і щодня, і щомісяця – достатньо щоденного розрахунку.
Якщо розраховувати курс валют щодня, то зменшується ризик виникнення подвійних курсів (він виникає, наприклад, якщо Нацбанк проводитиме операції з урядом). Також у європейських країнах здебільшого існує лише щоденний перерахунок курсу валют.
Валют яких країн стосуватимуть зміни
Згідно з новим принципом формування переліків валют, до нього планують включити не 57 валют, як раніше, а 44 валют. У переліку пропонують залишити ті валюти, які широко використовують для здійснення платежів за міжнародними операціями, зокрема валюти членів-країн ЄС, а також іноземні валюти тих країн, які забезпечували не менше 95% товарообігу з Україною за попередній рік.
Таким способом із переліку виключать не лише валюту Росії й Білорусі, а й валюти інших країн:
- Алжиру (алжирський динар)
- Бразилії (реал)
- Домініканської Республіки (песо)
- Іраку (іракський динар)
- Ірану (ріал)
- Лівану (ліванський фут)
- Марокко (дирхам)
- Киргистану (сом)
- Таджикистану (сомоні)
- Тунісу (туніський динар)
Цей перелік переглядатимуть що три роки.
Детальніше з пропозиціями змін можна ознайомитися за посиланням. Свої пропозиції можна надсилати до 15 листопада на пошту [email protected].
- Із 1 жовтня Нацбанк увів тимчасові обмеження: тепер з карти на карту можна буде переказати не більше 150 тисяч гривень на місяць. Такі ліміти діятимуть пів року й будуть стосуватися переказів саме фізичних осіб. За даними НБУ, 98% людей не перевищують цю суму, тому обмеження на них не вплинуть.