Бізнес, який має ліцензію на обіг наркотичних препаратів, уже може починати реєстрацію сировини для виготовлення ліків на основі медичного канабісу, пояснюють у МОЗ.

 Якщо ліцензія вже є, потрібно зареєструвати рослину як активний фармацевтичний інгредієнт (АФІ) у Державному реєстрі лікарських засобів (це регулює наказ МОЗ № 426).

Поки українські підприємці в процесі отримання ліцензій на вирощування канабісу в медичних цілях, його дозволили ввозити за кордону, бо українці потребують лікування вже зараз. Також ініціювали скорочення строків реєстрації, щоби пришвидшити процес.

 Після реєстрації бізнес має підключитися до електронної інформаційної системи, яка почала роботу 1 жовтня. До цієї системи протягом доби потрібно вносити кожну операцію, яку здійснюють із канабісом.

 Далі треба отримати дозвіл на ввезення, який видає Держлікслужба за погодженням з СБУ. Цей дозвіл видають у межах квоти, яку створюють на підставі завчасно поданих заяв. Квоту мають формувати за принципом попиту від бізнесу. Зараз можна подати заяву про надання квот на 2025 рік (до 1 грудня 2024 року).

 Після ввезення сировину дозволено продавати в аптеки, що отримали відповідні ліцензії.

Також 11 жовтня МОЗ проведе захід, де пояснюватиме бізнесу всі правила роботи з медичним канабісом, зареєструватися можна за посиланням.

   

  • Закон про легалізацію медичного канабісу набув чинності 16 серпня. Він регулює обіг канабісу лише в медичній, промисловій і науково-технічній діяльності.
  • У вересні Міністерство охорони здоров’я визначило перелік хвороб і станів, за яких призначатимуть медичний канабіс. 
  •  Редакція Віледжа запитала в неврологині Олександри Щебет, як канабідіол і ТГК в складі медичного канабісу впливають на організм людини й чи справді желейні ведмедики або лимонад із канабідіолом можуть поліпшити якість сну чи зменшити тривожність.
  • Учора, 3 жовтня, в Україні зареєстрували першу аптеку, де продаватимуть ліки на основі медичного канабісу.