Половина опитаних українців вважають, що перенавчатися на «чоловічі» професії мають жінки, зазначають у дослідженні Gradus Research і Deloitte на тему кризи людського капіталу та перекваліфікації жінок і людей старшого віку.

Також серед опитаних 44% вважають, що перенавчатися на «чоловічі професії» мають ветерани, 43% – люди з інвалідністю, 42% – люди старшого віку. Водночас 45% жінок, які брали участь в опитуванні, розглядають можливість опанувати нову спеціальність, яка вважається «чоловічою».

Найбільше до цього схильні молодь, мешканки західного та північного регіонів, а також Києва. Серед респондентів 73% не бажають працювати після досягнення пенсійного віку. Більшість із них планують залишитися у професії.

Хто змінює вид діяльності:

Серед опитаних 79% українців наразі мають роботу і працюють повний або неповний робочий день. З них 58% – працюють понад 30 годин на тиждень. Водночас 73% людей змінювали вид діяльності, серед них 79% – люди, які старші 45 років. Найменше змінювали роботу молодь – 58%, а також мешканці східної частини України – 68%.

Третина опитаних (31%) проходять додаткове навчання раз на рік або частіше, щоб підвищити кваліфікацію чи опанувати нову професію. У дослідженні зазначають, що жінки і молодша вікова група більше схильні проходити додаткові курси з підвищення кваліфікації.

Водночас 45% респонденток вказують на вищий рівень стресу в порівнянні з 2023 роком, а 38% опитаних жінок кажуть, що відчувають себе більш вигорівшими.

 

Міністерство економіки оголосило про безкоштовну програму перекваліфікації для жінок, які хочуть здобути навички управління будівельною технікою. Також у вересні стартував проєкт, щоб навчати жінок водити вантажівки. А в липні уряд запустив пілотний проєкт спільно з ООН, у межах якого жінок навчать водити міський і комунальний транспорт.