Як убезпечити особисті дані в TikTok, розповіли в OSINT-агенції Molfar у відповідь на петицію про заборону соцмережі, яка набрала 10 тисяч підписів із 25 тисяч, потрібних для розгляду.

рекомендації

  • не ділитися своїми контактами;
  • обмежити персоналізацію реклами;
  • вимкнути функцію «Рекомендувати мій акаунт»;
  • приховати стан активності в мережі;
  • приховати перегляди профілю;
  • зробити акаунт приватним.

«Повністю ваші дані, звісно, не врятують», – попереджає автор рекомендацій.

Що сталося

Користувачка X (раніше – Twitter) написала тред [ланка твітів] про пропаганду, китайське походження соцмережі і ймовірне шпигування за користувачами. Аргументи навела в тексті петиції:

  1. TikTok належить китайській компанії ByteDance, яка збирає особисту інформацію користувачів. Цю інформацію влада Китаю може передати Росії, щоб використати в розвідувальних і шпигунських цілях.

  2. Українські відео й інформація про російсько-українську війну часто підпадають під цензуру. Центр протидії дезінформації при РНБО надав перелік користувачів, які займаються роспропагандою.

  3. Росія використовує кіберпростір для підтримки своїх глобальних шпигунських кампаній, крадіжки інтелектуальної власності, руйнування критичної інфраструктури й поширення дезінформації.

  4. Алгоритми TikTok пропускають відкриту дезінформацію. Наприклад, міжнародна агітаційна група Global Witness створила 16 рекламних оголошень, націлених на ірландську аудиторію з неправдивою інформацією про вибори. «TikTok схвалив публікацію всіх 16 оголошень з дезінформацією», – пише користувачка Twitter. 

Авторка петиції просить внести законопроєкт до Верховної Ради України, який передбачатиме:

  • блокування соціальної мережі TikTok на території України;
  • заборону використання застосунку на телефонах держпосадовців, військовослужбовців і дотичних осіб до держполітики й обороноздатності держави.

   

OSINT-агенція Molfar почала роботу у 2019 році. Фахівці проводять розслідування терактів і воєнних злочинів, спростовують російську пропаганду, збирають архів подій повномасштабної війни.

   

The Village Україна розпитав аналітика OSINT-агенції Molfar Сергія Положая про те, як OSINT допомагає у фактчекінгу, розслідуваннях й побуті.

фото: телеграм-канал Molfar про OSINT