Respeecher почав тренувати нейромережу розпізнавати кримськотатарську мову. Як допомогти
Український стартап Respeecher почав тренувати безкоштовну нейромережу розпізнавати кримськотатарську мову. Для цього хочуть зібрати голоси 1000 кримців.
У Respeecher вважають, що це сприятиме популяризації кримськотатарської мови, зокрема в помічниках у телефонах, чат-ботах й автоматичних перекладачах.
Як допомогти зібрати бібліотеку голосів?
Носіїв кримськотатарської закликають надсилати аудіозаписи мови або ж посилання на записи сюди.
Це мають бути записи в тихій кімнаті й без фонових шумів (голосів інших людей, шуму автомобілів, звуків кондиціонера чи холодильника). Найкраще записувати на мікрофон, однак підійдуть і якісні записи на телефон.
У команді пояснюють, що для більш точного розпізнавання мови ШІ потребує великої кількості відмінних акцентів і тональностей голосів. Respeecher запевняють, що жодних даних про конкретних людей не зберігатимуть і не використовуватимуть голоси кримців без їхнього дозволу.
Цей матеріал підготували за підтримки наших читачів
Respeecher – це український стартап, який із 2018 року за допомогою штучного інтелекту синтезує людські голоси. У 2021 році Respeecher виграли нагороду «Еммі».
Команда працювала над створення голосів Дарта Вейдера й Люка Скайвокера для останньої серії серіалу «Мандалорець» від Disney, а також для гри God of War: Ragnarok. Головний редактор The Village Україна Ярослав Друзюк відвідав команду в київському офісі й розпитав співзасновника Respeecher Олександра Сердюка про роботу на голлівудські студії під час повномасштабної війни й найбільш відомі голоси далекої галактики.
Читайте «Нормальні новини» в телеграмі