Електронна посвідка на проживання й каршеринг: пʼять послуг, які зʼявляться в «Дії»
Міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров у колонці для «РБК-Україна» анонсував пʼять нових послуг, які незабаром зʼявляться в застосунку «Дія».
Наразі проходить бета-тестування нових послуг.
Електронне пенсійне посвідчення
Власники пенсійного зможуть використовувати його для отримання держпослуг онлайн, показувати його в аптеці чи в громадському транспорті.
Пенсійні документи старого зразка у вигляді книжечки потрібно оновити, щоби вони зʼявилися у «Дії». У застосунку також відображатимуться і пенсійні, видані після 2014 року.
Електронна посвідка на проживання
У «Дії» відображатимуться посвідки на тимчасове або постійне проживання лише у вигляді пластикової картки із безконтактним носієм. Їх почали видавати після квітня 2018 року.
Для того, щоби вони «підтягнулися» у застосунок, необхідно мати індивідуальний податковий номер (РНОКПП). За словами Федорова, незабаром за допомогою посвідки на проживання також можна буде створити «Дія.Підпис».
Автоматична реєстрація ТОВ
Реєстрації ТОВ у «Дії» буде повністю автоматичною й працюватиме «майже миттєво», зазначає Федоров. Автоматична реєстрація передбачає відсутність у процесі держреєстратора.
Англомовні документи
Українські документи планують перекласти англійською мовою в межах міжнародної інтеграції «Дії». У Мінцифрі наразі проходять бета-тести декількох документів: закордонного паспорта, техпаспорта й водійського посвідчення.
«Завдяки англомовним документам понад 5,5 мільйона українців, які вимушено виїхали за кордон, зможуть користуватися цифровими документами за межами України», – підкреслюють у Мінцифри.
Каршеринг
Послугу шерингу авто запустили ще в лютому, до початку повномасштабного вторгнення РФ. Однак тоді з міркувань безпеки реєстри «відімкнули». Тепер послугу повертають у «Дію».
«Наприклад, ви берете авто дружини. Але техпаспорт залишився вдома. Подаєте заявку на шеринг авто в «Дії». Ваша дружина робить те ж саме – і техпаспорт з’явиться у вас в застосунку», – каже Федоров.
Цей матеріал підготували за підтримки наших читачів
В Україні презентували Реєстр пошкодженого та знищеного внаслідок бойових дій майна.
У ньому буде інформація про житлову, транспортну, соціальну й іншу інфраструктуру, зруйновану під час російського вторгнення. Ці дані необхідні для того, щоб сформувати політику компенсації збитків і відбудови.
Читайте «Нормальні новини» в телеграмі
обкладинка: «Дія»