Ось портрет українського фрилансера у 2022 році
Сервіс для фрилансерів Freelancehunt провів дослідження і склав приблизний портрет українського фрилансера під час війни у 2022 році.
Фриланс популярний серед спеціалістів віком 24–35 років, які мають досвід роботи від двох років. Водночас майже 60% фрилансерів мають вищу освіту.
Найпопулярніші сфери роботи – аудіо й відео, переклади, дизайн і програмування.
На фрилансі працює майже рівна частка чоловіків і жінок – 52% і 48% відповідно. Дослідники вказують, що до початку повноформатної війни частка жінок на фрилансі становила 39%. Це повʼязують із тим, що велика кількість жінок виїхала за кордон, а фриланс «став порятунком і новим джерелом доходу».
Чоловіків найбільше в категорії програмування – 91%, а жінок – серед робіт, повʼязаних із текстами й перекладами (75%).
Також майже половина (43,78%) опитаних фрилансерів одружені. Найчастіше «сімейні фрилансери» розробляють мобільні програми, займаються просуванням або адмініструванням.
Майже половина фрилансерів (48%) знає англійську на рівні Elementary, 31% – на рівні Pre-Intermediate. Водночас 10% працівників не розмовляють іноземною мовою взагалі.
На рівні Intermediate або Upper-Intermediate розмовляють 16% і 8% фрилансерів відповідно. Лише 2,7% фрилансерів мають рівень англійської Advanced і вище.
У 39% фрилансерів улюблена тварина – кішка, собаку мають близько 23% опитаних. Майже третина фрилансерів не має домашніх улюбленців.
Деякі фрилансери вказали, що мають доволі рідкісних тварин: білок Дегу, ховрахів, сурикатів, сервалів, павуків або змій.
Згідно з опитування, українські фрилансери працюють до 20 годин на тиждень. Лише 5,6% учасників опитування працюють понад 60 годин на тиждень.
Третина опитаних згодилася би на фултайм, однак лише за умови віддаленої роботи, а 15% – за умови збереження рівня доходу.
З початком повномасштабної війни в 66% фрилансерів рівень доходу знизився. Про зменшення заробітку найчастіше говорять дизайнери, копірайтери й програмісти. Водночас у 25% виконавців дохід залишився на довоєнному рівні, а у 8% навіть збільшився.
Більшість фрилансерів (75%) одержують до 500 доларів на місяць ,і лише 1,35% заробляє від 3000 доларів на місяць. Це переважно програмісти, дизайнери й маркетологи.
Середній дохід до 1000 доларів мають 16% виконавців, а 1000–2000 доларів – 6% фрилансерів
Після початку повномасштабної війни 66% фрилансерів залишилися вдома, 24% виїхали до іншого міста або області, а 10% покинули країну.
«Ринок фрилансу в Україні відновився й продовжуватиме зростати з приходом осені. Обсяг кількості замовлень досяг довоєнних показників, а обороти сейфу вже на 25% більше щодо 2021 року», – розповідають у Freelancehunt.
У компанії також відзначають зростання попиту на послуги розробників сайтів і застосунків, а також на довгострокові проєкти (2–4 місяці).
Цей матеріал підготували за підтримки наших читачів
Американська компанія EPAM окреслила портрет людини, яка потенційно могла би перейти в IT-сферу.
Для цього фахівці провели опитування учасників пілотної програми для перекваліфікації IT Fundamentals for Ukrainian Switchers. На цей безкоштовний курс подалися понад 18 тисяч новачків в IT.
В Україні узаконили фриланс. Розповідаємо, чи це справді так і як це працюватиме.
Читайте «Нормальні новини» в телеграмі