Ухвалили закон про Дія.City. Він зменшує податкове навантаження для ІТ-галузі
Верховна Рада ухвалила податковий закон про Дія.City, повідомив Михайло Федоров. «За» проголосували 285 народних депутатів.
Дія.City передбачає особливі податкові ставки на дохід для ІТ-компаній. Фактично це спрощена система оподаткування з можливістю замінити податок на прибуток податком на виведений капітал. Також законом передбачені податкові стимули для залучення інвестицій.
Що в законі:
- можливість вільно залучати ФОП для виконання робіт / надання послуг до 2024 року (з 2024 року витрати компаній-резидентів Дія.City на платників єдиного податку не повинні перевищувати 50%, а з 2025-го – 20%);
- звільнення від оподаткування доходів, які нараховує компанія-резидент Дія.City фізособам у вигляді дивідендів (за умови їхньої виплати не частіше ніж раз на 2 роки);
- нульова ставка податку на прибуток від продажу фізособою частки в компанії-резиденті Дія.City (якщо людина володіла часткою понад 1 рік);
- податкова знижка для фізосіб у разі придбання частки в компанії-стартапі, що є резидентом Дія.City (розмір цієї знижки залежатиме від суми угоди);
- податок із доходів фізичних осіб (ПДФО) – 5%, ЄСВ – 22% від мінімальної зарплати, військовий збір – 1,5% (від зарплати працівника за трудовим договором або винагороди гіг-працівника).
Компанії-резиденти, які сплачуватимуть податок на прибуток і чий річний дохід не перевищує 40 мільйонів гривень, зможуть працювати з ФОП без обмежень на весь час резидентства.
Умови Дія.City зафіксовані на 25 років.
Дія.City – це віртуальна вільна економічна зона зі спеціальним податковим, фінансовим і правовим режимом. Вона діятиме на всій території України.
Резидентами Дія.City можуть стати українські та міжнародні IT-компанії, високотехнологічний бізнес, інвестиційні фонди, стартапи та освітні організації.
Дія.City запускають, щоб IT-компанії в Україні могли активніше розвиватися та масштабуватися, не шукаючи комфортніших умов за кордоном.
Міністерство цифрової трансформації України планує запускати Дія.City з початку 2022 року.
Читайте «Нормальні новини» в телеграмі