В Україні закінчився мораторій на перевірку бізнесу: що це значить
В Україні з 1 січня втратив чинність мораторій на перевірки малого і середнього бізнесу, який уперше ввели в 2014 році. Про це йдеться у відповідному законі, пише Мінфін.
З початку 2019 року відновлюються планові перевірки, відповідно до закону про державний нагляд і контроль, який передбачає публікацію всіх планових заходів.
Що це означає:
інспекційні органи тепер будуть фокусуватися на прозорій оцінці суб’єктів господарювання та попередженні податкових ризиків, а бізнес знатиме, коли і чому до нього прийде інспектор;
запущено портал inspections.gov.ua, який має полегшити онлайн-взаємодію держави та бізнесу. До роботи вже долучились 26 інспекційних органів з 33 та відкрили інформацію щодо своїх перевірок. В єдиній системі опубліковано близько 250 тисяч планів і приблизно 48 тисяч результатів уже проведених перевірок;
ДФС сформувала план-графік документальних перевірок на 2019 рік. У нього включено майже 5 тисяч суб’єктів господарювання – юридичних осіб з обсягами задекларованих доходів за 2017 рік – 1,14 трильйона гривень;
основу плану перевірок становлять платники податків, які здійснюють діяльність у металургійній, фармацевтичній галузях, у сфері торгівлі побутовими приладами та роздрібної торгівлі пальним, а також їхні контрагенти, залучені в схемах поставки товарів, робіт і послуг.
У системі також оприлюднено план комплексних заходів державного нагляду (контролю) на 2019 рік. За назвою суб’єкта господарювання вказано ступінь ризику від здійснення діяльності, дату початку та закінчення перевірки, підставу та орган, що здійснюватиме її.
Мораторій на перевірки малого і середнього бізнесу вперше ввели в серпні 2014 року. Однак його продовжили ще у 2017 та 2018 роках.
Обкладинка: Helloquence