Чи варто інвестувати $100 у криптовалюту?
Ще десять років тому мало хто вірив у біткоїн, але ті, хто тоді інвестував навіть невеликі суми у BTC, сьогодні, найімовірніше, можуть похвалитися значним прибутком. На відміну від фондового ринку, криптовалюти набагато доступніші для інвестицій і не потребують великих грошей чи допомоги брокерів для старту. Головне – вчитися аналізувати ринок, використовувати надійні платформи та не боятися пробувати.
Віледж і Binance розбирають найпопулярніші питання та виклики, повʼязані зі світом криптовалют, зокрема, чи варто зараз «заходити в крипту», якщо немає значних заощаджень, чи у виграші лише ті, хто купив біткоїн 10 років тому.
Чому $100
– хороший старт у 2025 році
– хороший
старт у 2025 році

Нині багато людей через стрибки курсу біткоїна відчувають FOMO – страх втрачених можливостей. Утім, не всі знають, що необов’язково витрачати десятки тисяч доларів на купівлю цілого біткоїна. 1 BTC ділиться на 100 мільйонів частин, які називаються сатоші. Отже, навіть сьогодні ви можете купити будь-яку частину біткоїна, і це буде гарна інвестиція.

Наприклад, у 2011 році норвежець Крістофер Кох випадково дізнався про біткоїн і вирішив купити його на 27 доларів. Згадав він про свою інвестицію лише у 2013 році. Виявилося, що його монети виросли в ціні до майже 900 000 доларів, що дало змогу йому купити квартиру в Осло.
Цікавою є ситуація і з Dogecoin, чия ціна тривалий час залишалася низькою. Однак ті, хто купив DOGE на 100 доларів у 2013 році, у 2021-му побачили, як їхня інвестиція виросла до 500 000 доларів.
Криптословник
новачка
Щоб почати інвестувати в криптовалюти, треба зрозуміти базові терміни, які використовують користувачі цифрових активів.

Біржа
– торгівельний майданчик для купівлі та продажу криптовалюти. Монети тут можна купувати як за допомогою банківської карти, так і за інші криптовалюти.

Гаманець
– мобільний додаток або фізичний пристрій, на якому зберігається криптовалюта.

Приватний ключ
– унікальний криптографічний код, який дає контроль над коштами у криптовалютному гаманці.

Сід-фраза
– набір із 12 або 24 слів для відновлення доступу до гаманця.

Волатильність
– коливання ціни активу, які можуть бути доволі відчутними й відбуватися за короткий проміжок часу.
Як інвестувати $100
і не пошкодувати

Перший крок на шляху до інвестицій – вибір біржі. Більше про реєстрацію на біржі та вибір гаманця ви можете знайти в нашому попередньому матеріалі.
Навіть інвестуючи 100 доларів, подбайте про диверсифікацію ризиків. Для початку придбайте кілька монет з акцентом на біткоїн. Якщо хочете зосередитися на одному активі, то можна купувати його дробово, згідно зі стратегією DCA: однакову невелику кількість через певні проміжки часу. Так ви згладите вплив волатильності й зменшите ризики.
Загалом є дві основні стратегії для інвестування – короткострокова та довгострокова. Перша пов’язана з більш ризикованими криптовалютами, наприклад, мемкоїнами. Якщо вчасно купити нову перспективну монету, є вірогідність того, що вона швидко зросте в ціні (наприклад, після лістингу на біржі).
Найвигіднішою вважається стратегія довготривалого зберігання монет. Наприклад, завдяки дефляційній моделі біткоїна з роками він лише дорожчає. І якщо поглянете на графік активу, то побачите, що ваші монети за пʼять-сім років обов’язково зростуть у ціні.

Чимало криптовалют пропонують заробіток за стейкінг, фармінг або за участь у пулах ліквідності. У DeFi-проєктах, як-от Aave, Uniswap, PancakeSwap, можна розміщувати навіть невеликі суми криптовалюти, отримуючи винагороду у вигляді відсотків або токенів платформи.
Яку б стратегію ви не обрали – памʼятайте про безпеку. Розвивається не лише ринок криптовалют, а й злочинці, які вигадують нові методи крадіжок ваших коштів.

Ось кілька правил, які допоможуть новачкам
убезпечити свої активи:
1
Зберігайте активи на апаратному гаманці.
2
Використовуйте надійні паролі й не повідомляйте нікому свої приватні ключі.
4
Не використовуйте публічні Wi-Fi мережі для доступу до гаманців або бірж.
3
Не заходьте на сумнівні сайти, адже вони можуть бути фішинговими.
1
Зберігайте активи на апаратному гаманці.
2
Використовуйте надійні паролі й не повідомляйте нікому свої приватні ключі.
3
Не заходьте на сумнівні сайти, адже вони можуть бути фішинговими.
4
Не використовуйте публічні Wi-Fi мережі для доступу до гаманців або бірж.
Чому інвестувати
у криптовалюту не пізно
У 2025 рік біткоїн зайшов із найбільшою за свою історію вартістю 100 000 доларів. Нині це вже не нішевий інвестиційний актив, а законний фінансовий інструмент, який використовують і на рівні держав. Розширення впливу криптовалют на повсякденне життя неминуче – тож нині саме час застрибнути на цю хвилю.
Інвестування навіть $100 у криптовалюту може стати першим кроком до фінансової незалежності. Головне – усвідомлювати ризики та дотримуватися перевірених стратегій. Новачкам варто уникати емоційних рішень, вкладати лише ті кошти, які вони готові втратити, і використовувати довгострокові методи, як-от стратегія DCA.

Не забувайте й про навчання: аналізуйте ринок, вивчайте нові можливості та диверсифікуйте свій інвестиційний портфель. Чекати найкращого моменту немає сенсу, адже крипторинок працює циклами, і важливо бути частиною цього процесу, а не залишатися осторонь.
Хочете дізнатися більше про криптовалюти? Binance запустив власне розважальне шоу «Криптонуті». Герої шоу, серед яких Otoy, «Ветерани Космічних Військ» і Маша Кондратенко, у форматі гри досліджують світ криптовалют, їхній розвиток і майбутнє.