Кешбек – вигідна банківська послуга, яка допомагає непомітно для гаманця накопичити на різні витрати: дрібнички для себе, донейти, подарунки друзям. Або ж зовсім не витрачати його й із часом повернути собі значні суми.

До прикладу, «ПриватБанк» має власну програму лояльності «Привіт» із крутими кешбеками й знижками на найвигідніші саме для вас категорії.

Віледж і «ПриватБанк» поспілкувалися з кешбек-хантерами й виявили багато цікавих інсайтів і класних лайфхаків, якими діляться з читачами.

Ася

операційна менеджерка, фанатка вейкбордингу, нині накопичує на танці

Ася

операційна менеджерка, фанатка вейкбордингу, нині накопичує на танці

Переваги кешбеку я відкрила для себе на початку повномасштабного вторгнення. Тоді за кордоном я активно платила за все карткою й непомітно накопичувала значні суми та відправляла їх на благодійність: за 2022 рік вийшло задонейтити приблизно дві тисячі.

Загалом я не розглядаю кешбек як спосіб заробити абощо, для мене це радше приємний бонус і прикольний процес. Тож згодом я почала донейтити зі своєї зарплати, а кешбек накопичувала для себе. На той час я мала роботу з невеликою зарплатою, тож кешбек виручав, коли кошти затримували, а кави з десертиком хотілося. Найнеобдуманіша купівля за кешбек у мене саме з того часу – компанія сильно затримувала зарплату, а мені дуже хотілося одну конкретну булочку – смачнющий даніш із вишнею, і байдуже, що зарплата буде невідомо коли.

Коли я змінила роботу й почала заробляти більше, то почала збирати-збирати-збирати кошти й так відклала на поки що найдорожчу купівлю за кешбек – заняття з вейкбордингу. Це доволі недешева розвага, тож класно було накопичити на нього непомітно для себе. Також вигідно використовувати кешбек на свого роду імпульсивні купівлі. Хочу я спідницю – можу витягти кошти з кешбеку, замість лізти до своєї картки.

Моя порада для активного накопичення – регулярно стежте за пропозиціями в застосунку. Якщо серед запропонованих категорій є «Кавʼярні та ресторани» й постає питання, хто оплатить рахунок, – do this (але тільки якщо впевнені, що друзі повернуть вам кошти).

Зараз моя мета – накопичити кешбек на абонемент із танців. Він коштує приблизно 2500 гривень, і хоча я й так планую його придбати, цікаво, за скільки я зможу на нього назбирати. З вейкбордингом вдалося за чотири місяці.

Катя

контент-кріейторка, працює з книжками, витрачає на книжки

Катя

контент-кріейторка, працює з книжками, витрачає на книжки

Раніше я розглядала кешбек як НЗ, який допомагає покрити кілька днів до зарплати. Але останні роки три я користуюсь кешбеком саме як винагородою собі, що я молодець, накопичила гроші й можу купити собі щось приємне. Зазвичай це, звісно, книжки – їх я придбала вже приблизно 15. А ще я люблю дарувати подарунки, і кешбек тут дуже доречний: відчуваю, ніби не витрачаю свої гроші.

Загалом мені дуже подобається накопичувати. Якщо я знаю, що скоро потрібно купити взуття, то вичікую потрібну пропозицію від банку й отримую назад нехай 20 гривень. Класно? Класно! Ти витратив і ще й отримав щось назад. А ще я дуже люблю акції від партнерів: отримую непогані знижки та кешбеки від сервісів доставки, книгарень та інших магазинів. Я можу навіть у «Сільпо» поїхати на машині, щоб отримати кешбек.

Найбільше завдяки кешбеку я накопичила 5 тисяч гривень і закрила ними кредитний ліміт. Але памʼятаю доволі крінжову купівлю – дуже красиві патчі під очі. Як візажистка в минулому я знаю, що вони не працюють, але ж дуже хотілося, ще й в інстаграм можна було зняти гарний контент. Фактично безплатні патчі – то чом би й ні.

Якщо ви хочете накопичити суттєві суми завдяки кешбеку:

01

Ігноруйте його й не виводьте – просто та водночас складно.

02

Стежте за пропозиціями від банку та партнерів. Наприклад, я зазвичай не купую у видавців напряму, але одного разу пропонували кешбек 10%, тож я під них підлаштувалася.

03

Не забувайте про кешбек, коли ви за кордоном, і платіть потрібною карткою.

Макс

співвласник креативної агенції, вічний прихильник «ПриватБанку»

Макс

співвласник креативної агенції, вічний прихильник «ПриватБанку»

Я природно однолюб, тож одного разу обрав «ПриватБанк» і працюю з ним уже багато років. Памʼятаю, як вони одними з перших ввели оплату частинами, що було просто вау – можна було нарешті не заморочуватися з кредитами. Загалом компанія має великий функціонал, про який багато клієнтів навіть не знає, тож коли вони запропонували мені послугу автоплатежу, в межах якої гривня з кожної транзакції йде на рахунки ЗСУ, я одразу дав на це згоду.

З донейтами завжди як: ти дивишся на збір із ціллю умовно в мільйон і починаєш думати, чи достатньо буде 500 гривень, а чи, може, варто надіслати тисячу... А якщо це не перший донейт за місяць, то скільки надіслати, щоб не залишитися без штанів? А ось ця гривня з кожної транзакції – це ніби певна абонплата, яка як для користувача для мене є непомітною, але стабільною й корисною у великому масштабі.

Щодо кешбеку від «ПриватБанку», я ним ще не встиг скористатися, але мені подобається ця система взаємодії між клієнтом, банком та умовно магазином, де є можливість накопичити деякий запас. А особливо, коли система аналізує й робить пропозиції на основі моїх уподобань. Це ж класно, десь під кінець місяця ви непомітно для себе накопичили 500 гривень і вже завтра вони полетіли, скажімо, «вітати» Росію. Круто!

Даша

піарниця, петперентка коргі, конвертує кешбек-милі в донейти

Даша

піарниця, петперентка коргі, конвертує кешбек-милі в донейти

Я працюю в піарі й паралельно здобуваю подвійний диплом у Львівському УКУ та Стокгольмському університеті у Швеції. А ще я коргі-мама, і якби могла, то весь кешбек витрачала б на малого.

Про кешбек я дізналася від своїх друзів-іноземців. За кордоном це дуже поширена практика – грубо кажучи, це як двадцятирічним мати TikTok. Суперпопулярно там збирати кешбек-милі (у кожній країні вони мають свою назву), якими можна погасити квитки, наприклад, для різдвяної відпустки. Так часто подорожують жителі центральної Європи.

Щодо мене, то я часто катаюся «Укрзалізницею» між Львовом і Києвом, маю час від часу авіаперельоти, тож кешбек мені цікавий саме з погляду подорожей. Звісно, милі збираються повільніше, ніж класичний кешбек, тому поки що повністю покрити ними я змогла лише поїздку зі Львова до Києва за 250 гривень. Водночас коли почалося повномасштабне вторгнення, як і в кожного українця, у мене було відчуття, що я роблю недостатньо, попри регулярні донейти на допомогу військовим і цивільним. Тож коли милі дозволили конвертувати в благо – одразу це налаштувала. Це неочевидна й водночас регулярна можливість ще десь допомогти.

Список фондів, які можуть підсилити гроші з кешбеку, доволі великий: Happy Paw, «Фонд Сергія Притули», «Повернись живим», Uanimals. Я розподіляю свої накопичення між останніми двома.


Як збирати кешбек та отримувати знижки в «ПриватБанку»

Персоналізований кешбек, а також знижки від «ПриватБанку» та партнерів ви можете знайти в розділі «Привіт» у застосунку «Приват24». Програма лояльності аналізує ваші шопінгові звички й на основі них робить лише найактуальніші акційні пропозиції. Вони можуть діяти на побутову техніку, одяг, кіно та розваги, маркетплейси, комунальні послуги, енергоощадну техніку, кав'ярні та ресторани й інше.

Як почати користуватися програмою?

Зайдіть у розділ «Привіт» на головній сторінці свого застосунку «Приват24».

Відкрийте вкладку «Всі пропозиції» й перегляньте доступні пропозиції знижок і кешбеків від банку та партнерів.

Виберіть, що подобається саме вам, і натисніть «+» на картці пропозиції, щоб активувати. Знижка й кешбек надаватимуться автоматично від кожної оплати карткою «ПриватБанку» в період дії акції від партнера.

МАТЕРІАЛ ПІДГОТОВЛЕНО ЗА ПІДТРИМКИ